Kouzlo obyčejných kamenů | e15.cz

Kouzlo obyčejných kamenů

Petra Lamschová (Dieta)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Masáž lávovými kameny prý pochází ze staré Číny a později také z Havaje. Hitem se stala ale asi až v posledních letech.

Co čekat od masáže lávovými kameny? Přece relax, odpočinek, energii… Když jsem na ni vyrazila já, byla jsem dopředu přesvědčená, že to bude určitě báječné. Mám ráda teplou vanu, v zimě občas i horkou sprchu, a tak jsem si říkala, že mi teplo z kamenů udělá určitě dobře.

Vše začíná peelingem

Celá masáž začíná příjemným peelingem, který se provádí malým kartáčkem a aktivuje a prokrví pokožku a tím nastartuje lymfatický systém.

Následuje celková masáž lávovými kameny – nejprve jedna noha, pak druhá noha a nakonec celá záda.
Lávové kameny z čediče jsou krásně hladké a zahřívají se na teplotu od 38 do 70 stupňů Celsia, záleží na konkrétním typu masáže.

Autor: Ženy - E15

Vyberte si variantu

Tak třeba Tranquility stone masáž, která pochází právě z Číny, harmonizuje energetická centra a vyrovnává energii v těle. Provádí se menšími lávovými kameny, kterých je celkem 53, stejně jako týdnů v roce. La stone therapy je americká verze masáže lávovými kameny. Prohřívá problematické svalové partie, díky čemuž se tělo uvolní a krásně relaxuje. Tato masáž by možná některé mohla trošku pálit, protože právě u ní jsou kameny zahřívány na nejvyšší teplotu. Ale není problém masérce říct, že vás to pálí, a ona kameny trochu zchladí.

Další možností je masáž Magic hot stones, která je založena na havajských technikách a má vysoce relaxační účinek. Díky tomu, že je tato masáž opravdu velmi relaxační, snaží se vás masér také zbavit stresu.

Kameny místo rukou

Místo rukou používá masér k masáži právě kameny, které po těle krásně kloužou díky příjemným aromaolejíčkům. Navíc kameny vlévají do těla teplo, což je velmi příjemné.

Jakmile kameny vychladnou, masér si vytáhne další z nahřívací nádoby. Když masáž skončí, je dobré naplánovat nějaký příliš aktivní program, protože můžete být lehce unavení. Tělo je ale přesto krásně zrelaxované a odpočinuté.

Jak vám to pomůže

Stejně jako všechny masáže jsou i ty lávovými kameny nejen relaxační, ale také pomáhají dostat tělo do rovnováhy. Navíc ale dokážou stimulovat krevní oběh a lymfatický systém. Prohřívají celé tělo, takže jsou velmi příjemné v zimě. Pomáhají k detoxikaci organismu a vyrovnávají energii v těle.

Autor: Petra Lamschová (Dieta)

Autor: Petra Lamschová (Dieta)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video