Rychlolíčení: Krásná za 10 minut | e15.cz

Rychlolíčení: Krásná za 10 minut

ZDROJ: Ženy - E15

Alžběta Vraná

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Každá z nás chce být krásná a pokud možno svým zkrášlovacím procesem neztratit zbytečne hodinu v koupelně. My jsme pro vás připravili plán, jak to zvládnout za pár minut. Vzhůru do toho.

1. minuta

V prvním kroku se zaměřte na zdokonalení vzhledu pleti. Naneste tedy podkladovou bázi. Nejenže plet po ní bude vyhlazená a sjednocená, make-up déle vydrží a také se bude lépe nanášet. Bázi aplikujte na očištěný a denním krémem ošetřený obličej.

2. minuta

Plet je připravená na make-up. Nanášejte ho od středu obličeje do stran a nekončete u dolní čelisti, ale rovnoměrně naneste pres ni až na krk. Získáte přirozený vzhled pleti bez viditelných přechodů. Naopak se vyhnete obočí a kořenům vlasu. Make-up plet sjednotí a zakryje nedokonalosti. Dodá přirozený vzhled a zdravou barvu.

3. minuta

V tuto chvíli je potřeba zmírnit známky únavy, zakrýt nedokonalosti a rozzářit obličej. Toho lze jednoduše docílit prosvětlujícím fixem, který se aplikuje jak na kruhy pod očima, tak na tmavá místa kolem nosu i na jemné vrásky, dokáže zvýraznit i zakrýt, co je právě potřeba. Na nerovnosti pleti použijte krycí korektor.

4. minuta

Na řadu přichází pudr. Podle potřeb vyberte ten, který vám bude nejlépe vyhovovat. Jeho úkolem je zafixovat make-up a celkově zmatnit a sjednotit plet. Nejlépe se nanáší štětcem. Pudr noste stále s sebou a použijte během dne, když se bude plet lesknout.

5. minuta

Pro přirozený look naneste tvářenku. Nejenže dodá celému lícení svěží vzhled, také dopomůže vytvarovat obličej. Rozjasněný vzhled vám dodá krémová tvářenka ve zlatavém korálovém odstínu.

6. minuta

Pro denní lícení se nejlépe hodí odstíny růžové a broskvové. Skvělým pomocníkem je paleta očních stínu, která skrývá jak světlé barvičky pro rozzáření pohledu, které se aplikují pod obočí a do vnitrních koutku očí, tak tmavší odstíny růžové, která se nanáší do ohybu pohyblivého víčka, aby zvýraznila pohled.

7. minuta

Nezbytnou pomůckou pro lícení je tužka na oči. Univerzální je černá, i když světlým typům se doporučuje méně výrazná hnědá barva. Pro trendy vzhled použijte barvu, co zrovna letí, třeba fialovou. Na zvýraznění tvaru oka aplikujte nad horní a dolní rasy.

Pro otevření pohledu namalujte tužku jen nad horní rasy. Pokud toužíte po kouřovém lícení, rozmažte tužku u vnějšího koutku oka a protáhnete směrem ven asi 1 cm. Neodolatelný pohled získáte se zlatými očními linkami.

8. minuta

právě řasenka dokreslí a zvýrazní celkový výraz. Pokud se nemůžete rozhodnout, jestli nekonečně dlouhé rasy, anebo husté a objemné, pořiďte si řasenku 2v1, která umí obojí.

9. minuta

Celou úpravu vzhledu zakončete rtěnkou, případně leskem na rty. Jeho nanesení je snadné a rychlé, a přitom vám vykouzlí šťavnaté a neodolatelné rty. Vyberte si takový, který má navíc zvláčňující schopnost.

10. minuta

Poslední minuta slouží k celkové kontrole looku a případným opravám. V tuto chvíli jste připravená vyjít do světa a oslňovat okolí svou krásou, anebo si můžete dát šálek kávy, na kterou teď zbude nějaký ten čas, který jste ušetřila rychlolíčením.

Autor: Alžběta Vraná

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video