Krásné vlasy i v létě: tipy čtenářek | e15.cz

Krásné vlasy i v létě: tipy čtenářek

ZDROJ: Ženy - E15

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Léto vlasům příliš nesvědčí. Své tipy pro domácí péči o vlasy, aby byly krásné a zdravé i bez používání drahých přípravků se s vámi podělí naše čtenářky.

Poškozeným vlasům už obvykle nestačí jen běžná péče. pro ozdravení poškozených vlasů můžete použít některý z vlasových zábalů naší čtenářky Vikkikki.

Zábal z bylinek a oleje

50 ml olivového oleje, lžíci heřmánku, lžíci kopřivy a lžíci březového listí, žloutek, lžičku citronové šťávy a několik kapek éterického oleje pro vůni. Olej zahřejeme ve vodní lázni, přidáme bylinky, necháme dvacet minut luhovat a pak přecedíme. Necháme vychladnout, přidáme žloutek, éterický olej, naneseme na vlasy a necháme působit hodinu. Pak vlasy smyjeme.

Vyzkoušet můžete také třeba Pivní zábal nebo zábal z heny.

Pro vlasy krásné a lesklé radí čtenářka Kacinelka ve svém deníčku použít citrusový sprej. Také zde naleznete další přírodní recepty např. na nebo

Citrusový sprej na vlasy

250 ml čisté vody 1 polévkové lžíce cukru kůra z jednoho citrusu (pomeranč, citron…)
1 polévková lžíce vodky Vodu s kůrou přivedeme k varu a na mírném plameni vaříme až do mírného houstnutí (cca 10 min). Pak přidáme cukr a vodku, dobře promícháme a nalijeme do lahve s rozstřikovačem. Uchováváme v chladničce, používáme po dobu 1 týdne.

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video