Krevní plazma jako elixír mládí | e15.cz

Krevní plazma jako elixír mládí

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vědecké výzkumy prokazují, že stárnutí pokožky obličeje je způsobeno přirozenou ztrátou kolagenu, která je spojena s hydratací pleti a snižující se aktivitou kolagenových buněk. Naše vlastní plazma bohatá na krevní destičky umí fungovat jako náruživý buněčný opravář a stimulátor.

Základním principem této technologie je bio-stimulace kolagenových buněk, které se nacházejí v pokožce. Dokáže unaveným buňkám nařídit obnovu a spravit ty poškozené. Vše, co je k tomu potřeba, je odstředit ji z pouhých 8ml pacientovy krve a aplikovat v místě potřeby. „Švýcarská technologie RegenPlazma neboli PRP – plazma bohatá na krevní destičky – je dosud nejčistší formou aplikace krevní plazmy za účelem omlazení pleti, při níž dokážeme aktivovat až 80 % vlastních růstových faktorů. Na rozdíl od jiných metod navíc nepoužívá žádné chemické aktivátory, což eliminuje riziko alergických reakcí a jakékoliv individuální intolerance. Princip je založen na poznatcích dlouhodobého vědeckého výzkumu a demonstrován na množství klinických studií. Pomocí RegenPlazmy lze ošetřit jemné vrásky, unavenou pleť či kruhy pod očima. Může však také posloužit k celkové revitalizaci, omlazení pleti a řešení problému vypadávání vlasů,“ zhodnocují švýcarskou technologii omlazení odborníci kliniky estetické medicíny Mediestetik.

Pleť je po ošetření na pohled i pohmatu jemnější, zdravější, více hydratovaná a viditelně nasycená zdravím. Svraštělá pokožka se vypíná, vrásky se vyhlazují, tmavé kruhy pod očima mizí a hlavně pleť dál nestárne. Protože jde o naši vlastní krev, nevznikají žádné nežádoucí reakce a po ošetření není ani třeba schovávat se před světem, protože procedura nezanechává žádné stopy.

„S metodou platelet rich plasma designovanou švýcarskou firmou Regenlab pracujeme na Klinice GHC již více než 3 roky, k velké spokojenosti našich klientů. Vývoj metody a historie použití platelet plasmy v medicíně trvá již 30 let, nejde tedy o žádný neprověřený postup. Metoda je naprosto bezpečná. Aplikace není vhodná pouze při onemocněních krve či závažných nemocích,“ uvádí MUDr. Nina Koutná, dermatoložka na Klinice GHC Praha. „Největší pozitivum vidím v bezpečné aplikaci, trvalých změnách a pozvolném nástupu efektu, který nemění rysy obličeje, jen zjemní a omladí pokožku,“ doplňuje její kolegyně, dermatoložka MUDr. Tereza Gabryšová.

Celé ošetření trvá zhruba 45-60 minut. Rychlost reakce je individuální a řídí se přirozenými odlišnostmi v rychlosti odpovědi na buněčnou stimulaci u každého z nás. Je však pravdou, že se efekt dostavuje již po prvním ošetření. Největších výsledků se dosahuje po ošetření druhém. Obecně se doporučuje proceduru opakovat třikrát ve třicetidenním intervalu.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video