Laky na nehty – kreativita je in! | e15.cz

Laky na nehty – kreativita je in!

ZDROJ: Ženy - E15

Oxana Ondříčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Posviťme si na novinky převládající v oblasti manikúry.

Magnetické laky

Nejsou naprostou novinkou, ale postupně se šíří - prodávají se řady laků, které obsahují kovové pigmenty. K nim se dokupují magnety s různými vzory, které vytáhnou z laků na povrch ornament nebo vzor.

Praskající laky

Hit loňské sezóny můžete koupit v kterékoli drogerii - většinou v černé, bílé a modré. Jako první krok je potřeba nanést spodní vrstvu (nejlépe dvě) jakéhokoli laku a na ně „cracking“ lak - stačí tenká vrstva a chvíli počkat.

Boom nails

Velký úspěch zaznamenala nehtová umělkyně a designérka Emma Zentner. Vlastnoručně přenáší své návrhy na nehty svých zákaznic. Pokud se chcete nechat inspirovat, pak se podívejte na její blog http://boomnails.blogspot.cz/, kde své výtvory prezentuje. Podnikání se jí rozrostl, začaly s ní spolupracovat různé obchodní řetězce s módou např. Urban outfitters, pro které vytvořila kolekci nalepovacích nehtů, takže se staly přístupné široké veřejnosti.

Neonové barvy

Trend křiklavých barev stále vládne, takže si sežeňte lak v barvě zvýrazňovače a budete za hvězdu. V řadách těchto laků se často objevuje i příměs, která způsobuje, že nehty v noci svítí.

Termo laky

Další novinkou jsou laky reagující na teplotu - připomínají trend hombre, který je velmi oblíben na vlasech. Přechod z jedné barvy do druhé je velmi hravý a rozhodně s ním zaujmete.

Tetování na nehty

Velmi zajímavou inovací jsou dočasná tetování na nehty a v jejich okolí.

Textury

Pokud vás baví různé struktury, pak tu je „kaviár na nehty“, kdy na lak nasypete kuličky a vytvoří se tím prostorový efekt na vašich prstech, podobně jde vytvořit i dojem plyše nebo sametu. Stálicí se stal jeden prst namalovaný jinak - pokud se to podaří, tak v barvě ladící s ostatními. Práci, kterou bychom měli přenechat pouze odborníkům, jsou jiné odstíny na konečcích nebo u lůžka nehtů.

Fascinující jsou laky v kovových barvách (zlatá, stříbrná), které skutečně vypadají jako vyleštěný kov nebo folie.

Doma si můžete zkusit novinové nápisy na nehtech, které jsou efektní. Potřeba je podkladová vrstva – nejlépe bílý krycí lak, nechat ho zaschnout a pomocí trošky alkoholu obtisknout tiskařskou čerň a zafixovat bezbarvým lakem.

I fanynky si přijdou na své – máte oblíbeného herce nebo zpěváka? Pak pro vás jsou určeny nalepovací nehty s jejich precizně zpracovaným obličejem – favoritem je George Clooney, Ryan Gosling nebo skupina One Direction. Během prezidentských voleb v USA si nechala zpěvačka Katy Perry namalovat Baracka Obamu na nehty, čímž mu projevovala svou podporu.

Čemu se vyhnout

Méně skutečně znamená více - ať už jde o vzor nebo délku- je heslo, kterým je vhodné řídit se v oblasti manikúry. Naprostým krokem vedle jsou dlouhé drápy, které vypadají neesteticky a nebezpečně.

Autor: Oxana Ondříčková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video