Léčivé dotyky z Havaje | e15.cz

Léčivé dotyky z Havaje

Vendula Kochanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ne nadarmo se výraz „havaj“ používá jako synonymum pro naprostou pohodu a relax. Prostřednictvím havajské masáže si trochu této havaje užijeme a navíc necháme odpočinout naše tělo i mysl.  

Je nabíledni, že havajská masáž Lomi Lomi (v překladu: milující ruce) má své základy v havajské kultuře a to konkrétně v tradičním havajském tanci s názvem Hula (posvátný tanec). Tanec Hula tančili šamanové při nejrůznějších obřadech, ale i tehdy, když chtěli uzdravit nemocného, ať už na těle či na duši.

Šamanský tanec se tančil kolem „pacienta“, jeho součástí byly i dotyky, kterých postupně přibývalo. Tímto způsobem se zrodil nový typ harmonizující masáže, respektive spojení procítění hudby a pohybů celého těla. Masér svými dotyky komunikuje s tělem svého klienta a speciální technikou nechává odplout nejen zdravotní, ale i psychické obtíže.

Autor: Ženy - E15


Při havajské masáží leží klient na břiše. Masíruje se nejprve zadní část nohou, poté záda, až nakonec přichází na řadu hlava. Při masáži Lomi Lomi se využívá zvláštních hmatů nejen dlaní rukou a prstů, ale také loktů a předloktí, při nichž se využívá váhy a těžiště masérova těla. Jak již bylo zmíněno při havajské masáží je důležitá rytmika a provedení pohybů, díky tomuto má masáž výrazný terapeutický a relaxační účinek.

Lomi Lomi stimuluje krevní a lymfatický oběh, odstraňuje bolest svalů, únavu i napětí. Pomáhá k uvolnění kloubů a to zejména díky protahovacím prvkům zařazených do masáže. Havajská masáž přispívá k detoxikaci organismu a zejména hluboce harmonizuje tělo i duši, přináší relaxaci a odstraňuje únavu.

Havajská masáž je v nabídce relaxačních center zhruba od roku 2003. Od té doby v našich wellnes centrech poměrně zdomácněla a stala se vyhledávanou metodou relaxace. Požitek z masáže Lomi Lomi si můžete dopřát za zhruba 750 Kč za šedesát minut.


Autor: Vendula Kochanová
1. září 2010

Autor: Vendula Kochanová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video