Lesklé vlasy s diviznou | e15.cz

Lesklé vlasy s diviznou

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Příroda je mocná čarodějka a tak díky ní můžete mít krásně lesklé vlasy.

Divizna velkokvětá je dvouletá statná bylina, dorůstající výšky až dvou metrů, se zlatě žlutými květy. Od května do září se sbírají květy s tyčinkami, které sušíme ve stínu. Květy však kvetou velmi krátce, ráno se rozvinou a odpoledne opadávají, proto se musí sbírat postupně každý den.

Divizna obsahuje saponiny, třísloviny, sliz a flavonoidy. Usnadňuje odkašlávání, mírní suchý kašel, chrapot, zánět průdušek, astma, průjem, působí močopudně, je vhodná na záněty hrtanu a ústní dutiny ústní. Zevně se používá k hojení kožních chorob, otoků, vředů, hemeroidů, omrzlin.

Která z nás by netoužila po krásně lesklých vlasech. Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy a tak většina z nás hledá nejrůznější cestičky k tomu, aby byla majitelkou právě takových vlasů. A právě k tomu nám může pomoci divizna  a diviznový olej,  který pomáhá nejenom při bolestech ramenou a šíje, ale dodává také dodává vlasům zářivý lesk.

Diviznový olej
Diviznový olej připravíte tak, že do olivového oleje vhodíte tři až čtyři hrsti divizny, láhev uzavřete a necháte luhovat na slunečném místě. Občas láhví protřepete. Po třech týdnech krátce povaříte a uzavřené skladujete na chladném a temném místě.
Nanášíte na vlhké vlasy, které pak dáte pod koupací čepici nebo igelit a zabalíte do ručníku. Asi po 15 minutách sundáte a vlasy umyjete šampónem (nejlépe přírodním).

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video