Letní přípravka pro svůdné tělo: 15 tipů pro vlasy, obličej i postavu | e15.cz

Letní přípravka pro svůdné tělo: 15 tipů pro vlasy, obličej i postavu

ZDROJ: Ženy - E15

Františka Těšínská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Letní měsíce jsou synonymem slunečného počasí, exotických dovolených, odpočinku u vody, ale také touhy být na pláži nejkrásnější. Patnáct kosmetických tipů pro vaše vlasy, obličej i tělo vám pomůže k absolutní dokonalosti.

VLASY

1) Olejová ochranka

Pokud toužíte po krásných lesklých vlasech, vtírejte do pramínků suchý olej podle vzoru staletím ověřeným krásnými Tahiťankami. Pro udržení krásy a lesku dlouhých havraních vlasů používaly olej z květiny tiaré.

Můžete jej vtírat do pramínků, nebo si pro výraznější účinky dopřejte zábal. Vetřete dlaněmi olej do mokrých vlasů a pod vyhřátým ručníkem nechte půl hodiny působit všechny jeho výživné látky a vitaminy. Dlouhovlásky uchrání svou korunu krásy tak, že cestou na pláž zapletou naolejované vlasy do copu.

2) Proti lámavosti

Vlas poškozený od slunce vypadá jako proděravělý dutý stvol, vlhkem se kroutí, slábne a nakonec se ulomí. Ztratí totiž svou pevnou oporu, a tou je keratin. Kosmetickou věrnou kopií je pro-keratin komplex, což je látka, která je složená ze tří základních aminokyselin a pšeničného proteinu. Aminokyseliny silně přilnou k poškozeným oblastem vlasového vlákna a zpevní ho tak, že získá zpět svou původní vitalitu.

3) Vlasová řasenka

Když slunce sebere barvu vlasům nebo vykoukne pár stříbrných nitek, zamaskujete je speciální řasenkou. Kousek po kousku z ní vlasy přijímají barvivo, a tak vždy po další aplikaci získávají na barvě. Vezměte řasenku s sebou klidně i na pláž, odolává totiž vodě. Vybírat můžete ze spousty barev. Je libo černou, kaštanovou nebo blond?

4) Vybudujte hradbu

Když necháte vlasy trápit vedrem, větrem a mořskou vodou, ztratí barvu, a to i tu přirozenou. Než půjdete k vodě, obalte je speciálním ochranným mlékem, které vlákna scelí a barvu nepustí z vlasů ven.

OBLIČEJ

5) Nalíčená nenalíčená

Letní vedra dokážou z perfektního nalíčení udělat během chvilky mazanici, přesto toužíme zaujmout atraktivním vzhledem. Oddychněte si od složitého líčení, na léto vystačíte s menším arzenálem líčidel. Praktická jsou ta, která vydrží náročné podmínky. Suché stíny vyměňte za novinku – gelové s voděodolným filmem, které můžete rozetřít jen prstem, a drží po celý den.

6) Bez řasenky ani ránu

Nedáte řasenku z ruky ani v horku? Jenže pocení řasenka nevydrží a dráždí oči k slzám. Vyměňte ji za tu s voděodolným složením, ale pamatujte na to, že k odlíčení budete potřebovat jiný prostředek. Obstarejte si dvoufázový odličovač, který obsahuje olej a odstraní barvu z řas bez dlouhého mnutí a jejich poškození.

7) Sluneční make-up

Dnes už téměř každý denní krém obsahuje nějaký sluneční filtr, a to i dekorativní kosmetika s minerály. Vrstvíte-li více produktů, pamatujte si, že sluneční ochranné faktory se nesčítají, chrání jen ten, který zůstane na povrchu kůže jako poslední.

V létě jsou pokožce příjemnější lehčí přípravky, tak vyměňte těžký make-up za lehké tónující emulze, které zvládnou více funkcí.

8) Plážová vůně

Pokud chcete i na sluníčku hezky vonět, můžete se zároveň osvěžit, aniž byste sáhla po parfému. Zahalte se třeba do osvěžující spršky jemné vůně citronu a bazalky. Voňavé tělové vody bez alkoholu můžete používat celý den a nehrozí, že těžkým odérem budete obtěžovat okolí nebo si na slunci přivodíte skvrny na kůži.

9) Bez vrásek

Horkou novinkou v ochraně před slunečním zářením a v boji proti vráskám jsou oleosomy. Miniaturní kapsličky v sobě ukrývají antioxidanty a vitaminy C a E a startují jako ochranka, až když jsou aktivované světlem na sluníčku.

Oleosomy jsou přírodní oleje s vitaminem E získaným ze slunečních semínek a dopravují ochranné filtry přímo na povrch pleti. Pro mastnější pleť se sklonem k akné používejte v horku ochrannou emulzi, která potlačuje lesk a reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu (vyhnete se akné). Naneste ji na pleť minimálně 30 minut před pobytem na slunci.

TĚLO

10) Světlu neodolají

Chloupky, které jsou tmavší a většinou i silnější, obvyklým metodám depilace odolávají. Dosud bylo třeba obrátit se pro jejich likvidaci na dermatologa, který využívá laserové paprsky nebo IPL (intenzivní pulzní světlo).

Teď si se siláky můžete poradit sama s pomocníkem na domácí použití, který pracuje na podobném principu. Přístroj přiložíte na kůži, a co ucítíte, je jen teplo a jemné štípnutí, žádnou bolest. Paprsek se „sveze“ po melaninu, pigmentu až do kořínku a teplem chloupek odstraní.

11) Paže bez křídel

Unikátní zpevňující gel bojuje proti ukládání tuků a ochabování pokožky na horní části paží. Masírujte uvolněné partie po dobu dvou minut, než se gel vstřebá. Pro
rychlejší výsledek si masáž s gelem dopřejte ráno i večer a paže procvičujte při každé příležitosti.

12) Zadeček ve 3D

Pokud chcete ještě zapracovat na tom, aby se vaše hýždě v plavkách zpevnily, zkuste denně vyběhnout schody. K povytažení pokožky v těchto partiích vyzkoušejte zpevňující účinky séra s výtažky z indického keře guggulu, které už po tisíciletí využívá ájurvédské lékařství. Výtažek ze žita působí jako posilovač a k prokrvení tkání přispěje zázvor.

13) Expresně zlatá

Nejrychlejší a spolehlivý efekt bez fleků a šmouh pro kosmetický bronz je koncipovaný jako mlha ve spreji. Jemné kapičky mlhoviny rovnoměrně rozprostírejte po dobu po sobě jdoucích čtyř dnů pro perfektní výsledek. Na neopálené pleti vždy začněte s tím nejsvětlejším přípravkem.

14) Potřebuji déčko od slunce?

Vrací se vám po dlouhé zimě optimismus do duše a nejraději byste strávila na sluníčku celý den? Vždyť přece tak příjemně doplňuje vitamin D a pomáhá doplnit vápník kostem, zubům… a i nehty jsou pevnější. Posiluje imunitu a zlepšuje zdravotní stav.

Nechoďte nabírat vitamin D pod záminkou pevnějších kostí do solária. „Vliv na tvorbu vitaminu D má jen složka UVB záření, které toto umělé opalování nedodává,“ upozorňuje dermatoložka Monika Arenbergerová.

15) Pro zdravou pleť

Pokud při svém pátrání po kůži najdete nová pigmentová znaménka větší než půl centimetru, která vystupují nad povrch kůže, nechte je vyšetřit speciálním digitálním dermatoskopem u zkušeného dermatologa.

Novinkou v některých ordinacích jsou digitální dermatoskopy, které ukážou vaši pihu v HD rozlišení.

Autor: Františka Těšínská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video