Letní trendy v manikúře | e15.cz

Letní trendy v manikúře

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
 Nejen oblečení, boty a doplňky podléhají módě. Nové trendy se každou sezónu objevují také v kosmetice a úprava nehtů není výjimkou. Co se tedy bude nosit letos v létě?

 In budou pastelové barvy, které vystřídají zimní rudé a vínové odstíny, a namísto dlouhých nehtů upravených francouzskou manikúrou předvádějí modelky na molech „půlměsícovou manikúru“. Pojďme se podívat, jak neudělat módní faux pas.

Vínovou vyměňte za modrou či růžovou

Hitem léta bude lak inspirovaný barvou moře a oblohy – v jasně modré barvě. Modrými nehty se už stihly blýsknout známé trend-setterky, topmodelka Agyness Deyn a herečka Lindsey Lohan. Dior ve své nové kolekci laků sází na pastelově sladké barvy, zejména na sladce růžovou a blankytně modrou.


Autor: Ženy - E15

 
„Chybu neuděláte ani s klasickou béžovou či tělovou. Tato barva je přirozeně ženská, nadčasová, a navíc vám pomůže zakamuflovat, že jste si manikúru nestihla opravit – oprýskaný lak v tělových odstínech není tak nápadný,“ radí Lenka Hronová, zástupkyně firmy Glasscare, která vyrábí skleněné pilníky.
Jak ne! Letos v létě si nepořizujte vínové a tmavě fialové laky a vyhoďte i ostře neónové barvy, které byly hitem zimy.

Obruste hrany


Nehty pilované do hranata se staly již téměř klasikou a spolu s „Francií“ jsou jedním z nejoblíbenějších způsobů úpravy nehtů. Letos však módní znalkyně pilují hrany a nosí nehty zabroušené do mandlova.

Oválky působí přirozeněji a také se méně lámou. Pokud chcete udržet nehty silné a pevné, je důležité dodržovat správný postup pilování. Netahejte s pilníkem tam a zpátky, ale pilujte v jednom směru. Nehty nepilujte po koupeli či sprše, kdy jsou změklé a náchylné k lámání. 

Autor: Ženy - E15


Nepoužívejte železné a kovové pilníky. Vhodnější jsou pilníky skleněné. Skleněný pilník má jednu stranu určenou pro odstranění hrubé kůže pat, druhou je pak možné použít jako pilník pro úpravu nehtů na nohou i na rukou,“ radí Lenka Hronová z Glasscare.

Z Francie až na měsíc, nebo aspoň na půl cesty

Francouzskou (popř. americkou) manikúru – špičky nehtů nalakované bílým lakem a celý nehet přetřený růžovým nebo béžovým lakem – asi není třeba přestavovat.

Letos v létě však modelky i celebrity posunuly při lakování šablonu až do půli nehtu a nenápadné tělovky vystřídaly s letními barvičkami. Zkusit můžete kontrastní černou a bílou, nebo třeba dva odstíny jedné barvy. Skvěle vypadá růžová, modrá i fialová.


Autor: Ženy - E15


Trendem, který však z módy nevyjde nikdy, jsou zdravé, čisté a upravené nehty. Pokud vás módní trendy nechávají chladnou, i tak by ve vaší kosmetické taštičce neměl chybět pilníček a bezbarvý lak. Upravené nehty jsou důležitým detailem a na detailech přece záleží,“ uzavírá Lenka Hronová…

17. května 2010

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video