Liposukce se dá stihnout během pauzy na oběd | e15.cz

Liposukce se dá stihnout během pauzy na oběd

ZDROJ: Ženy - E15

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Než vám podrobně popíšeme, co je liposukce, kdy je vhodná, a jak moc pokročily metody za posledních několik let, je třeba zdůraznit, že tento zákrok není metoda hubnutí. Jestli patříte k těm, kteří ráno posnídají, pak se autem nebo hromadnou dopravou dostanou do práce, kde sedí u počítače, aby se zvedli na oběd a v podobném duchu pokračovali do konce pracovní doby, cestou domů nakoupí večeři, kterou snědí u zapnuté televize, budete na sobě muset zapracovat. Ne snad, že by vám liposukce nepomohla, ale výsledek byste si jen těžko s takovým životním stylem udrželi. A pak vám bude líto vynaložených peněz.

Než se vypravíte na liposukci, zkuste nejdříve upravit svůj životní styl. Není třeba žádných radikálních změn, lepší jsou malé, postupné, které mají větší šanci na to, že se stanou součástí vašeho života. Pro začátek to může být ranní procházka nebo cesta do zaměstnání pěšky. Pořiďte si pohodlné boty, nemusí být rovnou běžecké, a uvidíte, že chůzi nebudete vnímat jako sport. Se sedavým zaměstnáním toho moc nezmůžete, ale na oběd se vypravte do vzdálenější restaurace. Nebo si přineste jídlo z domova a snězte ho třeba na lavičce v parku. A cestou z práce jděte zase pěšky. Jakmile se vám podaří pohyb integrovat do běžného denního režimu, bude na čase úprava jídelníčku. Návodů, tipů a rad, jak na to, je na trhu nespočet. Záleží jen na vás, pro co se rozhodnete. Společným jmenovatelem všech redukčních diet je ale to, že musíte vydávat více energie, než přijímáte.

Dostali jste se do fáze, kdy sportujete, jíte zdravě, kila šla dolů, ale na některých částech těla zásoby tuku odolávají. To je přesně moment, kdy můžete uvažovat o liposukci. Na konzultaci u plastického chirurga se dozvíte, jestli je tuk, který vás trápí, správného druhu. Existují totiž dva základní typy tuku: podkožní, neboli subkutánní, a vnitřní, neboli viscerální. Vnitřní tuk je mnohem nebezpečnější, protože v dutině břišní obklopuje vnitřní orgány. Pokud vás trápí podkožní tuk, můžete uvažovat o liposukci.

„Liposukce vás nejen zbaví tukových zásob v určitých částech těla, třeba na břiše, v oblasti hýždí nebo stehen, která pak mají požadovaný tvar, ale pomůže vám také vypnout kůži,“ vysvětluje Anna Brandejs, spoluzakladatelka luxusní kliniky estetické medicíny Brandeis Clinic, která se nachází v centru Prahy. Existuje několik druhů liposukcí, u každé jde o to, že se nejdřív ošetřovaná oblast injekčně napustí tumescentním roztokem, pak se do podkoží zavede kanyla, která tuk rozdrtí nebo rozpustí. Tuk se následně odsaje odsávačkou z těla ven.

Liposukce v lokální anestezii znamená, že pacient je při zákroku plně při vědomí, často si s lékařem povídá a necítí žádnou bolest. Může cítit jemný tlak nebo pocit tepla. Většina špičkových lékařů ve světě dává u laserové liposukce přednost ošetření jedné nebo nebo dvou oblastí právě v lokální anestezii. Celková anestezie s sebou nese větší rizika, navíc klient musí být minimálně jednu noc po ošetření hospitalizován. Proto je celková anestezie vhodná při velkém množství odsátého tuku, například šesti až sedmi litrů, nebo když se ošetřují více než dvě oblasti, tedy ramena a boky nebo břicho a stehna.

MUDr. Jan Machač, anesteziolog pražské Brandeis Clinic k druhu anestezie říká: „I ta nejšetrnější celková anestezie podle posledních výzkumů v USA a Japonsku tlumí intelektuální schopnosti na několik dní. To při výkonech v lokální anestezii odpadá. Dalším důvodem je rychlejší zotavení, pacienti mohou ihned po výkonu domů, mohou jíst a pít a nedochází k útlumu trávení a vylučování jako po delší celkové narkóze. Prostě komfort je zcela jiný.“

Kvalitní kliniky pracují s nejlepšími přístroji na trhu, které zajistí šetrný zákrok a maximální komfort klienta. K těm patří SlimLipo, který mají například v Praze na Brandeis Clinic. Laserová liposukce probíhá tak, že se nejdříve ošetřovaná oblast napustí tumescentním roztokem, který způsobí znecitlivění kůže a podkoží a mírné uvolnění tukových buněk. Pak se zavede do podkoží laserový hrot o průměru 1,5 mm, který šetrně a rychle rozpouští tuk. Po roztavení tuku, změní lékař druh laserového světla, které pak působí na zpevnění fibrózních vláken, následkem čehož se povolená kůže vypne. Rány, přes které se zaváděl laserový hrot, nebo odsávací kanyla, jsou jen asi 2-4 mm velké, a na konci zákroku je lékař zašije. Liposukce oblasti břicha trvá asi dvě hodiny. Po zákroku je třeba nosit alespoň dva týdny elastické prádlo, které působí kompresně na ošetřenou oblast. Liposukce neznamená zásadní omezení v osobním nebo pracovním životě. Při lokální anestezii se klient na klinice jen dospí a odpoledne už může sedět v práci u počítače. Plná fyzická zátěž je možná asi po třech až čtyřech týdnech.

Další informace o liposukci najdete na Univerzitě krásy.

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video