Masáž lávovými kameny pro zdraví i potěšení | e15.cz

Masáž lávovými kameny pro zdraví i potěšení

Monika Kváčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Omrzely vás klasické masážní a detoxikační procedury? Chcete vyzkoušet něco nového? Rádi byste nadělili známému nějaký speciální dárek? Kladné odpovědi na tyto otázky vedou k masáži pomocí lávových kamenů.

Masáž pomocí horkých lávových kamenů je lidstvu známa již několik tisíc let. Získávat sílu a energii z kamene zformovaného sopečnou činností můžete samozřejmě i dnes. Návštěvou vybraného masážního centra či wellness studia zotavíte svůj organismus, odbouráte stres, uvolníte ztuhlá místa i prokrvíte určité tělesné partie.


On po mě kamenem…

Jak vlastně taková masáž vypadá? Jednoduše si v příjemném prostředí lehnete na masážní lůžko, zavřete oči, uvolníte se a na vybraná místa vám masér položí nahřáté lávové kameny. Ty se zahřívají ve vodní lázni na teplotu mezi 50 a 60°C. Při styku kůže s nimi se rozhodně nemusíte bát nepříjemného pálení. Naopak. Teplota způsobuje konejšivé prohřívání vašeho těla.

Způsob rozložení i umístění kamenů záleží na druhu masáže, ale nejčastěji bývají využívané různé čakry, energetické dráhy a samozřejmě vaše problematické partie. Obvykle se začíná s pokládáním kamenů na záda masírovaného, následují ruce a nohy a poté dochází i k aktu samotného masírování pomocí ztuhlé lávy. Nevyhnete se ani aplikaci na přední část těla, jako jsou dekolt, obličej, stehna i bříško.

Vyzkoušeli jsme za vás...


Masáž lávovými kameny, Lily Wellness & Spa- Hotel Hoffmeister

Psát o tom, co je zdravé a pro tělo prospěšné je jedna věc, vlastní zkušenost věc druhá. I proto se s námi o zkušenost s tímto druhem masáže podělila naše šéfredaktorka webu Ženy.cz, Monika Kváčková, která přijala pozvání do Spa centra hotelu Hoffmeister v Praze:

Masáž lávovými kameny jsem  v hotelu Hoffmeister v Praze na Malé straně vyzkoušela úplně poprvé. Byl to skutečně velmi příjemný způsob relaxace, pro mne možná ještě lepší než klasická masáž, to teplo z kamenů v kombinaci s uvolněním zatuhlých svalů zad a krční páteře mi skutečně prospělo.

 

Autor: Ženy - E15
 
Autor: Ženy - E15


Masáže v Lili Wellness provádí zkušení maséři s  letitou praxí, takže i s panem masérem, který si vzal na starosti moje záda, jsem byla naprosto spokojená. Vždy volil přiměřenou teplotu kamenů a za celou dobu masáže mne ani jednou nic nezabolelo. Za půlhodinu masáže mi výborně uvolnil zádové i krční svaly, což jsou pro mne, jakožto pro člověka, trávícího velkou část pracovní doby u počítače, právě ta kritická místa.

Navíc se mi líbilo velice i prostředí, i když se jedná o relativně malé wellness centrum. Hotel Hoffmeister si zakládá na tom, že ve wellnes poskytuje klientům max. soukromí. Přestože je Lilly Welness přístupné i jiným hostům mimo hotelových, funguje striktně na principu rezervací, takže jakoukoli proceduru, včetně vířivky nebo parní lázně, má klient v danou dobu jen sám pro sebe.

I po masáži jsem se cítila velice dobře, až na takovou mírnou ospalost a malátnost, což je, jak mi pan masér prozradil, často běžná reakce, protože masáž lávovými kameny je výrazně intenzivnější než klasická masáž a dochází  při ní k rychlé detoxikaci organismu. Může prý ovšem dojít i k silnějším reakcím jako jsou bolesti hlavy nebo výrazná únava, proto se obvykle doporučuje po masáži dodat dostatek tekutin a klidu.“

Druhy masáže


Pokud navštívíte příslušné masážní studio, dostanete pravděpodobně nabídku na tři u nás nejčastější druhy masírování. Tranquility stone masáž se specializuje na vitální body na lidském těle. Kameny se v podstatě nemasíruje, jen se přikládají na tělo ve správném směru, místě i pořadí. Používají se k tomu spíše malé a méně zahřáté kameny.

Dalším druhem je tzv. La stone therapy, která naopak slouží k přímému tělesnému uvolnění pomocí intenzivní masáže horkými kameny. Tím dochází především k uvolnění svalstva, namožených šlach a bolavých kloubů.
 
Posledním typem je Magic hot stones, který má za cíl zbavení stresu a relaxaci organismu. Dochází zde k propojení působení na energetické body s prvky havajské masáže.

Autor: Ženy - E15


Účinky masážeJiž zde bylo zmíněno, že hlavními cíly různých druhů masáží bývá nejen fyzické uvolnění, ale také psychický odpočinek a odbourání stresu. Pokud se podíváme trochu blíže na konkrétní účinky, tak z těch tělesných lze jmenovat především stimulace krevního oběhu a lymfatického systému. Lepší prokrvení ve svém důsledku znamená zrychlení metabolismu, regulace zadržování vody v těle a odbourávání tuku.

Pro mnoho lidí bude dobrou motivací i uvolnění a prohřátí kritických tělesných částí. Získá tím především váš pohybový aparát. Odstraníte bolesti zad, šíje, kloubů, revma, artrózu i ztuhlé svalstvo. Výborně lze této masáže využít i jako regenerace po náročném tělesném výkonu, typicky sportu. Rovněž by měla posilovat imunitní systém i pomoci při překonávání klimakterických potížích.

Z psychických účinků bývají nejvíce artikulovány odbourávání stresu, psychická relaxace i odstranění psychických potíží, jako jsou neurózy či deprese. Rovněž by mělo dojít při správné technice k posílení paměti a zlepšení koncentrace. Masáž lávovými kameny se také doporučuje při problémech se spánkem a v případě neschopnosti uvolnit se.

Na návštěvě...Lily Wellness & Spa - Hotel Hoffmeister Spa, Praha

Hotel Hoffmeister, hotel inspirovaný uměním, vás svým stylem a atmosférou seznámí s dobou Kafky, Picassa, Masaryka a jiných velikánů první poloviny dvacátého století. Jeho hlavní kouzlo však spočívá hlavně v místě, kde se nachází - téměř naproti Pražského hradu, kousek od Starého města a stejně tak i Karlova mostu.

Přestože se jedná o relativně malý hotel, jeho pět hvězdiček zaručuje hostům špičkové služby i maximální pohodlí, jak v ubytování tak i prostřednictvím dalších služeb jako jsou unikátní relaxační lázně, GaultMillau oceněná Ada restaurace s novopražskou kuchyní inspirovanou francouzským gurmánstvím aj.

Autor: Ženy - E15
http://www.hoffmeister.cz/cs/wellness-a-spa/parni-lazen
Římské lázně

Nás však při naší návštěvě zajímalo především podzemí, v němž ukrývá překrásné a jedinečné lázně – Lily Wellness & Spa. Stejně jako celý hotel se i jeho relaxační lázně vyznačují útulností a až rodinnou atmosférou s výraznou orientací na klienta a jeho maximální soukromí. Přestože je Lily Wellness přístupné i jiným hostům mimo hotelových, funguje striktně na principu rezervací, takže jakoukoli proceduru, včetně vířivky nebo parní lázně, má klient v danou dobu jen sám pro sebe.

K pohodlí klientů přispívají soukromé převlékárny se sprchou a vždy vzorně připravenými přezůvkami, župany, ručníky i toaletními potřebami. Poté se vás ujme některý z pracovníků centra, který připraví vše potřebné pro vaši proceduru (např. parní lázeň) nebo si vás odvede na masáž apod. Mimo relaxace v páře nebo ve vířivce si může klient vybrat z cca dvanácti druhů masáží.

Autor: Ženy - E15
http://www.hoffmeister.cz/cs/wellness-a-spa/parni-lazen
Stonebath - přední část - odpočívárna s krbem v unikátní jeskyni z 15. století

Největší chloubou hotelu i Lily Wellness & Spa centra je ovšem právě unikátní parní lázeň Stonebath v unikátní jeskyni z 15. století, nalezené v prostorách hotelu HOFFMEISTER

Na kameny i pozor


Navzdory výše uvedeným pozitivům existují situace i podmínky, kde je lepší se tomuto druhu masáže vyhnout. Samozřejmě se jedná o případy, které platí v podstatě pro jakýkoli druh masírování. Nechodit na ni najeden, ihned po náročném fyzickém výkonu či při infekční nemoci. Opatrní by měli být i jedinci s problémy s krevním tlakem, trpící cukrovkou, epilepsií či srdečními obtížemi.

Existují také místa, kterým by se masér měl vyhnout, ať už z vlastní zkušenosti, nebo po vašem upozornění. Jedná se především o různé oblasti poranění, modřiny apod. Dráždit by se neměly ani velká kožní znaménka, místa s kožními problémy, vyrážkami atd. Velký pozor by si měl masér dát na křečové žíly. Raději jej na ně sami upozorněte.

Autor: Ženy - E15


Opatrnosti je třeba i v případě těhotenství či silných menstruačních problémů. Na masáž horkými lávovými kameny by také logicky neměli chodit lidé přecitlivělí na teplo. Všichni ostatní si ale mohou požitků masáže dopřávat plnými doušky tak, jak jim to dovolí čas nebo vlastní peněženka.

Každá legrace něco stojí


Cena masáží se samozřejmě liší v závislosti na lokalitě, způsobu provedení, oblasti aplikace i kvalitě doplňkových služeb. Dají se zde najít poměrně značné cenové rozdíly. Lze jen doporučit vyvarování se podezřele laciným terapiím, které zavání nezkušeností maséra, špatnou kvalitou kamenů či neharmonickým prostředím.

Cena masáže jen určitých oblastí se obvykle pohybuje kolem hranice tisíce korun za hodinu. Pokud si chcete dopřát celkového prožitku a masírování všech částí těla, dostanete se mnohdy až na úroveň dvou tisíc za takovýto zážitek. Jistou možností je také nákup vlastních lávových kamenů v případě, že byste chtěli být těmi, kdo energii dodávají ostatním. Takový set lze zakoupit zhruba od dvou do osmi tisíc v závislosti na kvalitě i způsobu použití.

Autor: Josef Kraus
Foto: Hotel Hoffmeister Spa
23. dubna 2010

Autor: Monika Kváčková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video