Máte citlivou pleť? Neexperimentujte s kosmetikou! | e15.cz

Máte citlivou pleť? Neexperimentujte s kosmetikou!

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pokožka vám snadno zčervená, často svědí či pálí? To jsou příznaky citlivé pleti! Pokud trpíte citlivou pokožkou, měla byste se naučit o ni správně pečovat. Není to věda. Především je potřeba používat jen jednu hypoalergenní kosmetiku a nestřídat ji!

Je jasné, že pokud máte citlivou pleť, snažíte se pro ni najít to nejlepší, takže zkoušíte další a další přípravky. To ale rozhodně není nejlepší, protože častým střídáním kosmetiky kůže trpí. Najděte si tedy svoji značku a té se držte, ideálně ji používejte od hlavy až k patě. Kosmetika jedné značky má totiž pravděpodobně identické složení a bude vám vyhovovat nejen na obličej, ale i na celé tělo.

Pokud trpíte citlivou pokožkou, měla byste se vyhnout častým výkyvům teplot, stresu, kouření a především používání nevhodné kosmetiky! Jediná kosmetika, která vaší citlivé pleti neškodí a jemně o ni pečuje je kosmetika hypoalergenní!

„Citlivá pokožka není nemocná pokožka, ale pokud ji budeme dlouhodobě přetěžovat a nestarat se o ní správně, může vést k chronickým kožním problémům, vysušení kůže, popraskaným žilkám i tvorbě předčasných vrásek,“ vysvětluje dermatoložka MUDr. Monika Arenbergerová.

Zvýšená citlivost pleti se projevuje častěji u žen se sušším typem pokožky. Tyto mohou mít narušen ochranný film pokožky a to hned z několika důvodů. Buď za to mohou genetické faktory, nešetrná manipulace s pletí nebo nesprávná péče. Citlivá pokožka vyžaduje každodenní speciální pozornost a péči, proto jsou ideální hypoalergenní produkty určené pro sensitivní pleť.

Dove Pure & SensitiveAutor: Ženy - E15

Na trhu je nyní novinka Dove Pure & Sensitive. Všechny produkty jsou hypoalergenní, některé neobsahují parfémy ani parabely. Sprchový gel, krémový sprchový gel i krémová tableta jsou určeny pro hygienu osob s extrémně citlivou pletí a vhodně je doplňuje i hydratační prostředek - hypoalergenní tělové mléko Pure & Sensitive se speciální technologií DeepCare Complex, která udrží pokožku hebčí a pružnější. Jeho textura je jemná a dobře se roztírá i vstřebává.

Správná péče o citlivou pleť, dostatečný pitný režim a eliminace negativních zevních faktorů to je to jediné, co vám může dlouhodobě pomoci v boji s citlivou pletí. Citlivé pokožky se nikdy zcela nezbavíte, je důležité mít trpělivost a pečlivě se jí věnovat a naslouchat jejím potřebám.

www.dove.cz

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery