Mléko pro náš půvab | e15.cz

Mléko pro náš půvab

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Již Kleopatra věděla, jak být půvabná. Znala totiž krášlící účinky mléka.

Mléko a výrobky z něj jsou v kosmetice ceněny především pro spoustu výživných látek, které zvláčňují pokožku a brání ji před nepříznivými vlivy. Chrání před volnými radikály, podporují tvorbu kolagenu a obsahují množství fosfolipidů. Dnes už mnoho kosmetických firem přidává mléko do svých výrobků, ale vy si můžete připravit takové mléčné ošetření sami doma a tím prospět nejenom pokožce celého těla, ale i vašim vlasům.

Pleť
Maska z tvarohu, ovoce, mléka a ovesných vloček:  Rozmícháme mléko s tvarohem, přidáme ovoce (například banán, broskev, jahody), ovesné vločky a vše rozmixujeme tak, aby hmota nebyla příliš řídká. Naneseme na obličej a dekolt a asi po 15 minutách smyjeme vlažnou vodou.
Maska z jogurtu, medu a žloutku: Všechny tyto suroviny pečlivě rozmícháme a naneseme na pleť. Po 15 minutách smyjeme vlažným mlékem nebo vodou.
Maska z mléka a droždí:
Tato maska je vhodná především pro mastnou pleť se sklonem k tvorbě vřídků. Droždí rozmícháme v teplém mléce a hmotu naneseme na pleť. Po 15 minutách smyjeme vlažnou vodou.

Vlasy
Jogurt nebo mléko s tvarohem rozmícháme se žloutkem a olivovým olejem a  naneseme na vlasy. Účinek zábalu zvýšíme tím, že si na hlavu dáme mikrotenovou čepici a ještě ji zabalíme do ručníku. Necháme působit asi 20 minut a pořádně opláchneme.

Nehty
Do hrnku s podmáslím přidejte lžičku sezamového nebo olivového oleje. Pak do této lázně ponořte na 10 minut nehty a promasírujte v ní okolí nehtů.

Lázeň pro celé tělo
Do litru mléka přidáme několik lžic olivového oleje a vlijeme do horké lázně. Pokud máte unavenou pokožku, místo mléka s olejem vlijte do lázně litr podmáslí nebo vyzkoušejte koupel z litru mléka a šálku medu.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video