Obrazem: Motýlí šaty návrhářky Blanky Matragi obdivovali v Buckinghamském paláci | e15.cz

Obrazem: Motýlí šaty návrhářky Blanky Matragi obdivovali v Buckinghamském paláci

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Známá sopranistka a vítězka Grammy Hila Plitmann vystoupila příležitosti oslav 60. výročí korunovace britské královny Alžběty II. Na sobě přitom měla šaty inspirované motýlem, z kolekce Blanky Matragi Haute Couture, které si sama vybrala a osobně známou českou návrhářku, která již více jak 30 let tvoří své honosné šaty v libanonském Bejrútu, kontaktovala.

„Když jsem při hledání šatů na tuto významnou akci narazila na Vaši kolekci modelů Haute Couture, hned jsem věděla, že bych v některém z nich chtěla vystoupit v Buckinghamském paláci,“ napsala zpěvačkave svém prvním e-mailu návrhářce. „Hledala jsem šaty na tuto událost u všech světových návrhářů Haute Couture. Ohromila mě však až jedinečná tvorba Blanky Matragi, kterou jsem posléze oslovila“, říká vítězka Grammy Hila Plitmann.

Hila Plitmann a její soprán jsou známí hlavně ve světě klasické hudby, ale její hlas jste mohli slyšet i ve filmové hudbě jako Da Vinci Code nebo Piráti z Karibiku. Pravidelně vystupuje ve světových koncertních síních jako Royal Albert Hall v Londýně, Carnegie Hall v New Yorku a v opeře v Sydney.

Návrhářkou ručně malované šaty s podpisem na sukni a ručně vyšitým korzetem jsou sběratelským kouskem Haute Couture a mají nevyčíslitelnou hodnotu. „Samozřejmě je to pro mě obrovská pocta. Nicméně mě zaujal i samotný rozsah celého projektu. Do nahrání skladby se zapojilo více jak osm tisíc lidí z celého světa!“

Hila Plitmann zazpívala britské královně píseň Fly (A Paradise of Bliss) od skladatele Erica Whitecra. Právě název skladby inspiroval sopranistku k volbě motýlích šatů.Po britskými médii velmi oceňovaném vystoupení publikovala zpěvačka na svém oficiálním webu poděkování: „Srdečné díky patří české návrhářce Blance Matragi za její úžasné šaty!“ Vzhledem k úspěchu celého projektu do budoucna zvažují obě strany další spolupráci na podobně výjimečných akcích.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video