Návod na vaši pleť | e15.cz

Návod na vaši pleť

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Co dělat, když se nám na tváři "vyrojí" pupínky? Čím pokožku vyživit, jaké vitaminy jí dopřát? Co jíst, aby pokožka byla ve formě? Jak docílit přirozeného odstínu pleti?

Říká se, že pokud má žena krásnou pleť, nepotřebuje make-up. Co ale dělat, když mezi majitelky takové pleti nepatříme?

Pupínky
Zná to skoro každá žena. V tu nejméně vhodnou dobu se na tváři udělá pupínek a přestože se ho snažíte zamaskovat make upem, pořád jde vidět. Rozčílí vás to a rozhodnete se s ním rychle skoncovat a tak mačkáte a mačkáte. Výsledek? Je to ještě daleko horší, než to bylo na začátku, navíc se vám zanítil a pokožka kolem něj rudne. Proto základní pravidlo zní- nemačkat! Místo toho sáhněte raději po tea tree olejíčku a pupínek potírejte několikrát za den. Vystačíte si ale i s obyčejnou zubní pastou. Trochu ji vymáčkněte a nechte na pupínku zaschnout, nejlépe přes noc. Pupínek se vysuší a zaschne. Větší problémy pak vyřeší kosmetička, ke které byste jednou za měsíc určitě měla najít cestu. Důležité je ale řídit se jedním pravidlem- nepozorovat pleť z příliš velké blízky a už vůbec ne ve zvětšovacím zrcadle. Uvidíte tak totiž pupínky, které byste normálně neviděla a bude vás to lákat zbavit se jich. Výsledkem tak bude opět horší pleť. 

Vitaminy a jídlo
Vyživovat pokožku je třeba nejenom zvenku, ale také zevnitř. Dopřejte si zdravé jídlo, hodně vody a vitaminy. Pleti nejvíce prospějí mastné kyseliny omega 3, beta karoten, vitaminy C, E a B. Naleznete je v rybách, lískových oříšcích, dýňových semínkách, mrkvi, meruňkách, celozrnných obilovinách, citrusových plodech a zelenině. Pokožka a vlasy se zaradují, pokud jim zajistíte pivovarské kvasnice, které jsou přirozeným zdrojem vitaminů skupiny B, enzymů a minerálů. Nezapomeňte na zinek, pokud ho máte nedostatek, mohou vám padat vlasy, lámat se nehty a vzniknout kožní problémy.

Make up
Chtěla byste mít co nejpřirozenější make up, ale místo toho ho máte příliš tmavý a navíc máte po tváři nerovnoměrné šmouhy? Snadná pomoc. Prostě rozmíchejte váš make up s krémem, který používáte na obličej, dosáhnete tak rovnoměrného přirozeného zabarvení. Místo make upu můžete použít samoopalovací krém speciálně určený na obličej. Pokud ho nanesete málo, můžete ho použít pouze na obličej a krk a nemusíte se natírat na celém těle, protože přechod nebude znatelný. Jestliže sáhnete po samoopalovacím přípravku se třpytkami, bude navíc váš obličej zdravě zářit.

Voda ve spreji
Rozhodně si pořiďte minerální vodu ve spreji, nebo si sami doma naplňte rozprašovač minerálkou. V průběhu dne si pak poprašte vodou obličej. Pleti to přinese rychlou úlevu a rozjasnění. Po dlouhém dni pleti ulevíte bylinkovými obklady. Na dobře očištěnou pleť přiložte ručník namočený do teplého bylinkového odvaru a nechte působit, dokud nezchladne. Alespoň třikrát ručník vyměňte. Použít můžete například černý bez (stahuje rozšířené póry), meduňku (zklidňuje suchou a citlivou pleť), rozmarýnu (je protibakteriální), třezalku (hojí pupínky), sedmikrásku (omezuje tvorbu mazu) nebo dubovou kůru (stahuje a napíná pokožku).

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video