Giorgio Armani slaví 79. narozeniny. Podívejte se na šaty, kterými okouzlil svět! | e15.cz

Giorgio Armani slaví 79. narozeniny. Podívejte se na šaty, kterými okouzlil svět!

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jeden z nejznámějších světových módních návrhářů, Giorgio Armani, slaví 79. narozeniny. Podívejte se s námi, čím už téměř padesát let ohromuje svět módy.

Giorgio Armani se narodil 11. července 1934 v Itálii. Do světa módy naplno vstoupil v roce 1964, kdy začal pracovat jako designér pro značku Nino Cerruti. Již o šest let později začal s podporou blízkého přítele a spolupracovníka architekta Sergia Galeotti vytvářet vlastní kolekce pánského oblečení. V roce 1974 představil svá první mužská saka a rok později pak jejich ženskou variantu, která si našla příznivce i v té nejbohatší vrstvě obyvatel.

Armaniho rukopis charakterizují elegantní střihy, kvalitní materiály a perfektní zpracování. Jeho návrhy oblečení pro ženy se často inspiruje pánským stylem, ovšem díky efektním detalům neztrácejí punc ženskosti. Díky tomu je Armani jednou z nejznámějších světových značek (co do věhlasu stejně jako např. Chanell, Dior nebo Dolce &Gabanna), kterou často oblékají na věhlasné společenské akce světové celebrity.

Módní řady značky Armani Armani Privé - Nejdražší a nejluxusnější řada haute couture, k dostání pouze v luxusních obchodních domech Giorgio Armani - jedna z nejprestižnějších a nejdražších i nejkvalitnějších světových značek nabízející dámskou i pánskou konfekci, módní doplňky, sluneční brýle či parfémy Armani Collezioni - řada zaměřená především na formální oděvy Emporio Armani - luxusní značka konfekce a doplňků Armani Jeans - levnější řada, zaměřená na denimovou módu Armani Junior - dětský sortiment Armani Exchange - móda pro mladé, inspirovaná městskou elegancí a dance music, patří mezi Armaniho nejlevnější zboží Armani Casa -Doplňky pro bydlení

Celkový roční obrat Armaniho společností přesahuje čtyři miliardy eur, kromě módy a oděvů pod několika módními značkami jeho firmy vyrábějí také brýle, kosmetiku nebo a podniká i v hotelnictví a gastronomii. Impérium Armani provozuje 13 vlastních továren a přibližně 250 vlastních exkluzivních obchodů ve 36 zemích světa. Produkty značek Armani se prodávají ve více jak 2000 obchodech po celém světě. Zdroj: CC BY-SA 3.0: Giorgio_Armani

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video