Nedaří se vám zhubnout či otěhotnět? Pomůže vám víno! | e15.cz

Nedaří se vám zhubnout či otěhotnět? Pomůže vám víno!

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nejnovější výzkumy ukazují, že umírněná konzumace kvalitního červeného vína zvyšuje u žen šanci na početí a pomáhá také při dietě. Důležitý ale je výběr kvalitního vína a jeho umírněná konzumace. Rozhodně tedy zapomeňte na stáčené víno v nejbližší večerce či anonymní lahve v supermarketu a vyberte si raději přímo ve sklepě u „svého“ vinaře.

Jak si ale „svého“ vinaře máte vybrat, když jihomoravské sklípky znáte jen ze seriálu Vinaři? Domluvte se s kamarádkou, partnerem či rovnou s partou přátel a přijeďte na putovní Festival otevřených sklepů, který se o víkendu 18. a 19. dubna bude konat už posedmnácté – tentokrát v Modrých Horách, kde vznikají ta nejlepší červená vína u nás!

Modré Hory, to je vinařský mikroregion pěti obcí v nejjižnějším cípu Moravy: Velkých Pavlovic, Bořetic, Kobylí, Vrbice a Kobylí. Hora je totiž dávný výraz pro vinohrad a tyto „hory“ se modrají v podvečerním šeru stejně, jako se na podzim modrají vinné keře obsypané úrodou těch nejlepších modrých odrůd.

Autor: Ženy - E15

Nechte si na festivalu vysvětlit přímo od samotných vinařů, jaké klady s sebou pití vína přináší. Umírněná konzumace vína má totiž prokázané pozitivní účinky na lidské tělo i ducha: snižuje riziko postižení demencí a Alzheimerovou chorobou, zabraňuje kornatění tepen a vzniku trombóz, pomáhá při odbourávání cholesterolu. Třísloviny obsažené ve víně povzbuzují trávení, napravují poškození sliznice trávicího traktu a mají antibakteriální účinky. Asi nemusíme připomínat, že víno také zbavuje únavy a stresu, naopak navozuje pocit pohody. Látky obsažené ve víně pomáhají redukovat životaschopnost stafylokoků, detoxikují bakterie, bakteriální jedy a viry – vínem se tak lze preventivně chránit před chřipkou.

Autor: Ženy - E15

A jak to na Festivalu otevřených sklepů chodí? Nejdůležitější je zajistit si včas vstupenku a ubytování! Počet vstupenek je totiž omezen, aby ve sklepech nebylo narváno a vinař měl čas se vám osobně věnovat. Chcete-li mít vše bez starostí, využijte výhodných ubytovacích balíčků se vstupenkou v těch nejlepších hotelech v regionu. Vstupenku koupíte jednoduše v e-shopu Nadace Partnerství nebo v síti kamenných prodejen Ticketstream, v sobotu si ji na registračním místě ve Velkých Pavlovicích vyměníte za skleničku se stylovou plátěnou taškou a tištěným katalogem s profily všech zapojených vinařů – a pak už jen chodíte ze sklípku do sklípku a degustujete! K tomu vám vyhrávají cimbálky a harmonikáři, mezi obcemi se svezete po celou dobu festivalu bezplatnou kyvadlovou dopravou a sobotní večer zakončíte na workshopu swingového tance v Němčičkách.

Autor: Ženy - E15

V neděli se pak plní kufry nakoupeným vínem, které je opravdu tím „vaším“ od vašeho vinaře. Do příštího festivalu, který se bude konat na podzim o víkendu po svátku sv. Martina na Kyjovsku, by zásoba měla vydržet!

www.otevrenesklepy.cz

www.facebook.com/Festival.otevrenych.sklepu

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video