Největší kosmetické přešlapy očima mužů | e15.cz

Největší kosmetické přešlapy očima mužů

ZDROJ: Ženy - E15

Archiv

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V přirozenosti je krása. Alespoň to si myslí většina mužů. Co je ovšem při pohledu na něžnější pohlaví může zarazit, ne-li šokovat? Přemíra make-upu, vytrhané a následně dokreslené obočí, výrazná zdravíčka nebo rudá ústa. I když se takto mnohá žena cítí být atraktivní a zajímavá, opak často bývá pravdou.

Tuna make-upu a jeho špatný odstín

Jak překrýt vrásky nebo aknózní pleť? Jednoduše – tunou make-upu. Alespoň některé ženy se tímto pravidlem řídí. Muži často kroutí hlavou také nad jejich dalším kosmetickým přešlapem.

Tedy zvolí-li žena tmavší odstín make-upu, než je odstín pokožky jejího obličeje. Nejvýraznější je to zpravidla na přechodu tváře a krku. A co když se make-up dostane do vlasů či do obočí? Také nic nehezkého.

Základem tedy je, aby nebylo výrazně vidět, že má žena make-up. Jeho barva by měla být co nejvíce totožná s přirozenou barvou kůže. Když žena v rozumné míře zvolí make-up v kombinaci s korektorem, docílí nejen jemného překrytí případných nedostatků, ale zachová si i přirozený výraz, což určitě ocení každý chlap. V případě kritického předělu mezi tváří a krkem je ideální make-up rozetřít do ztracena, a to i na krku. Žena se tak vyhne ošklivým liniím a viditelným přechodům.

Výrazná zdravíčka

Tvářenka jako červená nevzhledná rýha? To je další kosmetické faux paus, jehož se ženy dopouštějí. Barvu tvářenky by měla každá žena volit podle odstínu pleti a typu líčení. Její linie má navíc vést od vršku ucha ke koutku rtů, přesně na lícní kosti. Co je důležité – tvářenka by měla být aplikována – nejlépe kvalitním širokým štětcem – do ztracena.

Jaká barva tvářenky je pro vás ta pravá? K tmavým typům se hodí především bronzové odstíny, k blondýnkám zase růžové a k zrzkám meruňkové tóny.

Okonturované rty

Kosmetickým přešlapem jsou podle mužů i výrazně okonturované rty. Ještě více do očí bijící je, když barva konturovací tužky silně kontrastuje s barvou rtěnky nebo leskem. Proč mužům nevyjít vstříc a neudělat něco pro svou přirozenou krásu, a tomuto stylu líčení se tedy raději vyhnout obloukem?

Oči obtažené černou linkou

Použít jemné oční stíny a černou řasenku, nebo si oko kolem dokola orámovat černou linkou? Pokud se zeptáte svého partnera, jednoznačně zvolí první možnost, kdy podle něj budete působit přirozenějším a „nezmalovaným“ dojmem. Je pouze na vás, zda černou linku ze svého repertoáru vyřadíte, nebo ne. V případě černé linky totiž platí, že sluší pouze někomu (ale ne všem). Proto buďte při jejím použití soudná.

Vytrhané a následně dokreslené obočí

Co když barva obočí ženy nekoresponduje s její barvou vlasů? Dá se to přejít. Obrovským kosmetickým přešlapem je však podle mužů vytrhané a následně dokreslené obočí, které působí velmi nepřirozeným dojmem. Úzké vytrhané obočí dle slov mužů ženám ubírá na přirozené kráse a dává jim spíše laciný výraz.

Zdroj: www.wanda.sk

Autor: Archiv

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video