Neviditelný make-up pro každý typ pleti | e15.cz

Neviditelný make-up pro každý typ pleti

ZDROJ: Ženy - E15

Martina Pavlová (Moje Psychologie)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vybrat podkladový make-up tak, aby plnil svou funkci a přitom nepůsobil jako maska, není snadné. S našimi tipy to ale hravě zvládnete. Budete vypadat přirozeně krásně.

Make-up je jedním z přípravků, na kterých se v žádném případě nevyplatí šetřit. Je totiž základem každého líčení a jeho kvalita rozhoduje o tom, zda bude náš obličej působit dokonale, či nikoli.

Při nákupu proto přípravek nevolte podle toho, jak zajímavou má reklamu či jak ho chválí kamarádky, ale podle individuality své vlastní pokožky – jejího typu a odstínu.

Unavená, povadlá pleť

Máte-li jinak bezproblémovou pokožku, postačí vám spolu s vrstvou hydratačního krému vyhlazující podkladová báze s rozjasňujícími pigmenty, který ihned dodá kůži mladistvou zář. Pak stačí jen lehký poprašek transparentního pudru a žádný make-up už není potřeba.

Jestliže potřebujete zakrýt drobné nedostatky, zkuste make-up s obsahem drobných pigmentů, které odrážejí světlo a opticky pleť vyhlazují, dodávají jí mladistvou svěžest a eliminují unavený našedlý tón. Pro extra efekt použijte na závěr na vystouplé části obličeje,
jako jsou tváře, nos a oblast nad obočím, ještě rozjasňující pudr.

Stárnoucí pleť

Pokožka, na které jsou patrné známky stárnutí, potřebuje liftingový či antiaging make-up s vypínacími účinky, který vyhladí drobné vrásky, zakryje pigmentové skvrny a eliminuje nežádoucí dehydrataci pleti. Složky, jako je silikon a polymery, pokožku vypnou a zpevní, díky čemuž se make-up nerozlije do vrásek. „Vhodný je rovněž obsah hydratačních látek
a složek, které stimulují produkci kolagenu a pokožku omlazují. Pokud vás trápí pigmentové skvrny, vybírejte make-up s větší krycí schopností a odstín podle tónu pleti, ne podle barvy skvrn,“ radí vizážistka Ivana Tokárska.

Dobrý je obsah UV filtrů, aby se problém nezhoršoval, vitamin C tmavá místa zesvětlí. Vždycky před nanesením make-upu můžete jednotlivé skvrny nejdříve zamaskovat korektorem.

Mastná pleť

Problematická pleť potřebuje vyšší krytí, zároveň ale také přípravek, který se nebude vlivem mazu „rozpíjet“. Vhodné jsou lehké tekuté přípravky bez obsahu olejů nebo pěnové, minerální či pudrové make-upy, které absorbují maz a zanechávají pleť matnou.

Některé pudrové make-upy lze navíc použít zasucha i zamokra. Suchý pudr poskytuje lehké krytí, mokrá varianta, která se nanáší houbičkou, výraznější. „Nejdříve použijte zmatňující podkladovou bázi, která vyhladí nedostatky pleti, pak naneste make-up. Pokud obsahuje složky pudru, není nutné použít následně žádný fixační přípravek.

Když pudrovat, tak jen zlehka, stačí poprášit pouze lesky na čele a kolem nosu,“ radí specialistka na líčení. V případě smíšené pleti se suchými i mastnými místy použijte hydratační krémový make-up na vnější části obličeje a rozetřete jej směrem k nosu. Nakonec poprašte transparentním pudrem mastící se části v T-zóně. Tím se make-up zafixuje a zabrání se jeho rozpíjení.

Suchá pokožka

Dehydratovaná pleť se suchými šupinkami potřebuje tekuté, případně krémové typy make-upu na bázi olejů s intenzivními hydratačními látkami, jako je glycerin, lanolin či ceramidy. Ty pokožku ihned zvláční a pomůžou jí k jemnému zdravému vzhledu. „Máte-li obzvlášť suchou pleť, použijte na denní krém ještě doplňkovou péči, buď hydratační bázi, nebo v případě začervenání přípravek na vyrovnání barevného tónu.

Poté stačí použít jen tónovací make-up,např. BB Cream nebo hydratační make-up s lehkou texturou,“ říká Ivana Tokárska. Pro suchou pokožku, která je zároveň citlivá, se sklonem k podráždění, radí vizážistka použít nejdříve lehkou bázi zelené barvy, která ztlumí ačervenání, a poté aplikovat lehký make-up v barvě pleti. Použití fixačního pudru není nutné.

Normální pleť

Tuhé tyčinky, krémy, tekuté formule či pudrové – můžete si vybrat, jaký typ chcete, podle vlastních preferencí či příležitosti (výraznější líčení na večer). Máte-li bezproblémovou pokožku, vystačíte si přes den s tónovacím krémem, který krásně sjednotí barvu pleti a dodá jí zdravý, přirozený vzhled. V případě drobných nedokonalostí použijte následně na jejich zakrytí korektor. Na večer můžete použít krémový make-up s rozjasňujícími účinky. Dodá vám mladistvou svěžest a jas.

Autor: Martina Pavlová (Moje Psychologie)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video