Nohy bohyně – jak jednoduché | e15.cz

Nohy bohyně – jak jednoduché

ZDROJ: Ženy - E15

Lucie Lupačová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Léto a odhalené nohy patří neodmyslitelně k sobě. Krásné, pěstěné, opálené, pevné a vypracované nohy – toť sen každé z nás. Je téměř až nemožné zachraňovat resty těsně před začátkem plavkové sezóny, ale i přesto na slovech „lepší pozdě, než-li později“ něco bude.Zbývá nám poslední měsíc než se téměř celé odhalíme na koupalištích, využijme ho tedy naplno! Obdivné pohledy nám budou tou největší odměnou.

Hladké a hebké

Ať už jsou vaše nohy dlouhé, krátké, silné nebo hubené, jedno mají společné – nežádoucí chloupky. Minimálně jednou týdně vezměte do ruky žiletku a zbavte se nevzhledného ochlupení. Není nic horšího než odhalená chlupatá lýtka.

Po každé koupeli se natřete hydratačním mlékem. Pokud vás voda příliš vysušuje, zbavíte se tak bílých šupinek a vy nebudete mít pocit pnutí pokožky. A pokud vyrážíte ven v šortkách nebo šatech, natřete nohy i před odchodem z domu, budou vypadat mnohem lépe.

Punčochy ve spreji

Fungují podobně jako make-up. Jestliže tedy máte na nohou nevzhledné žilky, tyto zázračné „punčochy“ je zamaskují. Jednoduše a rychle si je nastříkáte na nohy a žilky jsou pryč.

Chodidla

Suchá, zrohovatělá a popraskaná chodidla jsou nejen v létě nežádoucí. Skvělý tip na jemná chodidla je peeling. Používejte jej pravidelně stejně jako pemzu a krém. Vaše nožky budou vláčné, hebké a okamžitě budou vypadat krásněji.

Perfektní pedikúra

Můžete mít ty nejhezčí sandálky, ale zanedbaná pedikúra je pohřbí natotata. Základní péči zvládnete i samy doma. Nehty krátké, do rovna zastřižené, kůžička zatlačená a pečlivě nalakované. Je na vás, zda zvolíte elegantní francouzský styl a nebo sexy červenou. Důležité je, aby byl lak nanesen precizně. To znamená žádné přetahy, případně mapy. Proto jej naneste raději ve dvou vrstvách. Největším hříchem je však oloupaný a oprýskaný lak, pokud tedy nestíháte nehty přelakovat a čekat až lak zaschne, raději je odlakujte, tím nebudete přitahovat nežádoucí pozornost.

Celulitida

Nesčetněkrát omílané téma. A také stále stejné rady a typy – správná životospráva, sport, dostatek tekutin. Ideálním pohybem na léto je běh a brusle. Spojte tedy síly s kamarádkou a vyrazte společně do přírody na in- liny. Uvidíte, že vás to bude bavit mnohem více, než zvedání činek v posilovně. Navíc se u toho i opálíte.

Opálené tělo vypadá pevněji a štíhleji

Připravte své tělo na sluneční paprsky. Počasí stále ještě není hodno opalování venku, pomozte tomu tedy trochu samy. Před tím, než obléknete plavky, vyrazte párkrát do solária. Pokožka pak nebude tolik namáhána slunečními paprsky a vy se jen tak nespálíte.

Sociální sítě a 30ti denní výzva

Několik dní už na sociálních sítích koluje fotografie pro získání krásnějšího zadečku nebo bříška. Princip spočívá v tom, že po dobu třiceti dnů posilujete denně danou partii těla. To znamená, že první den začínáte například na padesáti dřepech a každý den pět přidáte, dostanete se tak přes hranici dvě stě dřepů.

Samozřejmě nelze posilovat celých třicet dnů, proto si mezi posilovací dny rozložíte sedm dní odpočinku. Pochopitelně nezvládnete udělat tak velké číslo v kuse. Dělejte tedy dřepy například po třiceti, poté si dejte krátkou přestávku. Také můžete udělat část dřepů ráno a část večer. Výsledek je zaručený.

Máme tu začátek měsíce, pojďme toho tedy využít a naplno se pusťme do vylepšování našeho božského těla.

Autor: Lucie Lupačová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video