Novinky v péči o pleť pro rok 2016 | e15.cz

Novinky v péči o pleť pro rok 2016

ZDROJ: Ženy - E15

Martina Polachová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Prozradíme vám, jaké novinky se v péči o pleť chystají pro tento rok. Pojďte s námi nahlédnout pod pokličku!

Jestli si vzpomínáte na boom, který způsobila Sisleya Global Anti-Age od Sisley při svém uvedení v roce 1999, pak novinka Sisleya L’Integral AntiAge musí aspirovat minimálně na kosmetický fenomén. Působí nejen na viditelné známky stárnutí, ale také na ty, které ovlivňuje životní styl. K již známému UV záření, znečištěnému prostředí a volným radikálům se totiž přidávají i špatné stravovací návyky, životní útrapy, stres.

Princip tkví v tom, že Sisleya L’Integral Anti-Age poskytuje buňce ideální „ekosystém“, obohacený o tři hlavní aktivní ingredience zaměřené na tři části životního cyklu buňky: rytmus (napomáhá správnému buněčnému metabolismu a biorytmům pleti), energii (podporuje její optimální výrobu a napravuje škody způsobené buněčnou únavou) a životnost buněk (pomáhá kompenzovat jejich oslabení). K běžným nárokům, jako je hydratace, jas, hebkost, svěžest, pružnost, jednotný tón nebo minimum vrásek, se tudíž přidávají fantastické efekty behaviorální, podložené klinickými testy.

Podobnou problematikou se zabývala i značka Clarins, která se chystá na trh s inovovanou řadou MultiActive Jour & Nuit, tedy péčí pro ženy ve věku 30+. Respektive těch, jejichž pleť trpí stresem, náročným životním stylem a nedostatkem spánku, v důsledku čehož se jim tvoří první známky stárnutí a pleť má mdlý vzhled. V čem má spočívat ona převratná inovace? Půjde o zapouzdřený výtažek ze štětky plané, který cíleně proniká přímo do fibroblastu a uvolňuje v něm své antioxidační a revitalizační účinky. Technologie ponese název cell targeting system a bude u Clarins použita úplně poprvé.

Účinnou protilátku proti vlivu, kdy se pokožka po čtyřicítce údajně ničí sama zevnitř, hledali také u Heleny Rubinstein. A dospěli k identifikaci tří dimenzí emocí, které vedou ke ztrátě identity pleti. Jsou jimi negativní výrazy, pocit unavené a také vysušené pleti. Odpovědí má být unikátní přípravek Prodigy Reversis, který pracuje na bázi detoxikace a který pomáhá najít zpět vaše skutečné já. Kyselina z protěže a kmenové buňky, jež se spojují v unikátní effi-textuřeTM, tak během čtyř týdnů zajistí o deset let pozitivnější a mladistvější výraz.

ZLATO NAD ZLATO

Nová generace přípravků péče o pleť se ostatně hlasí o slovo i u značky La Prairie. Stojí ovšem na principu působení zlata jako jedné z ingrediencí, která má velmi pozitivní vliv na zdraví, potažmo na navrácení mládí. Vědecké kapacity z La Prairie podrobily tuto složku důkladnému zkoumání a výsledkem se stala nová unikátní Radiance Collection, jež pomáhá rozzářit pleť a obnovit její mladistvý jas. Absolutní novinka, Cellular Radiance Perfecting Fluide Pure Gold, tak představuje zcela nový milník v regeneraci pleti.

Zlatý peptid, který posiluje účinky kolagenu, pomáhá zlepšovat kvalitu pokožky přímo z jejího nitra, kde se rodí její přirozená záře. A protože vědci přesně vědí, jak moc je kolagen zodpovědný za projasnění, zdravý vzhled a mladistvou krásu, zacílili právě na něj. Výjimečná kombinace mikročásteček ryzího zlata spolu s unikátním zlatým peptidem se tak mohou podílet na odrážení jasu a posílení účinků kolagenu. Další mimořádnou ingrediencí je zde výtažek ze štírovníku růžkatého, proslulého svou vysokou odolností vůči suchu i mrazu. Po použití Cellular Radiance Perfecting Fluide Pure Gold budete mít zkrátka pocit, že vaše pleť absolvovala koupel v čistém zlatě – a de facto tomu tak bude…

PERFEKCIONISTÉ

Protože až 80 % žen musí svůj make-up během dne upravovat, je zde další inovace. Linie Armani Prima od Giorgio Armani, která se soustředí na vytvoření krásné pleti, jakoby právě sjednocené make-upem, a to po celý den. Vosk z pohanky, kyselina hyaluronová, lipofi lické látky či haloxyl zajistí, že pleť bude okamžitě hydratovaná, jemná a zářivá. Make-up se tak bude snadno nanášet, ale především bude působit svěžím, vyváženým a bezchybným dojmem po mnoho hodin.

A u korekcí v souvislosti s make-upem ještě zůstaneme, protože ani značka Vichy neusnula na vavřínech a vyvinula novou řadu pro pleť se sklonem k nedokonalostem Dermablend. Jejím hlavním aktérem je make-up, jenž spolu s vysokým krytím a ultra zmatňujícím efektem vyrovnává povrch pleti, minimalizuje póry a zklidňuje pupínky. Díky aktivnímu složení navíc účinně bojuje proti nedokonalostem a redukuje jejich příznaky. Umožňuje to jednak textura Alliagel s pigmentovými částicemi, které kryjí a maskují veškeré nedostatky. Z pečujících složek je zde zastoupena kyselina salicylová a eperulin pro zklidnění. Pleť tak může být den ode dne krásnější, a to vše při maximálním krytí, bez efektu masky a s dokonale přirozeným vzhledem.

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Martina Polachová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery