Orientální depilace – méně bolesti i práce | e15.cz

Orientální depilace – méně bolesti i práce

Vendula Kochanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nedávné průzkumy ukazují, že se pravidelně zbavuje nežádoucích chloupků 70% evropských žen.Jedním ze způsobů, jak dosáhnout hladké pleti je tzv. orientální depilace, která se těší oblibě nejen mezi muslimskými ženami, ale i po celém světě.

I přesto, že nás čeká nejchladnější období v roce, kdy je vetší část naší pokožky, zahalena v huňatých svetrech, neměly bychom odstraňování chloupků podceňovat. I v zimě přeci navštěvujeme fitnesscentra, nejrůznější cvičení, saunu či krytý bazén. Zde všude naše tělo vystavujeme na odiv a ruku na srdce žádná z nás nechce být podrobena kritickým pohledům „spolucvičenek“, nebo vysportovaných trenérů, či plavčíků. Nehledě na to, naši partneři nám za celoroční péči o pokožku jedině poděkují.

Autor: Ženy - E15Orientální depilace je tradiční, generacemi prověřenou metodou, jak zatočit s nechtěnými chloupky. Metoda využívaná od pradávna zažívá v současnosti jakousi renesanci. Byla znovu objevena a upravena pro potřeby současné moderní ženy. Její základ spočívá v použití speciální cukrové pasty, která vyniká řadou nedocenitelných vlastností. Depilační hmota je čistě přírodního charakteru, neobsahuje žádné chemické látky a proto je velice šetrná k pokožce a nezpůsobuje alergické reakce. 

Díky účinným přírodním ingrediencím je pokožka po depilaci hladší, jemnější a chloupky pomalu ale jistě slábnou a přestávají růst. Navíc, vysoký podíl cukru obsažený v pastě má antibakteriální účinky.

0:normal690:true:true 0:normal690:true:true
Cukrová pasta může obsahovat nejrůznější byliny, datle, fíky, med či příměs olivového oleje.
Zdroj: http://cukrovapasta.com

Depilace cukrovou hmotou se provádí po směru růstu chloupků, na rozdíl od ostatních typů depilace, proto je méně bolestivá. Metoda je rovněž poměrně ekonomická, protože ji lze provádět také doma a kousky cukrové hmoty nanášet na ošetřované místo opakovaně.

Domácí použití cukrové pasty je nejen poměrně levné (50 g orientální pasty se dá pořídit již od 60 -70 Kč), ale také jednoduché. Stačí rozehřát pastu v dlaních, oddělit malý kousek hmoty a přitisknout ji k umyté a osušené pokožce. Po pár vteřinách se škubnutím pasta z pokožky odstraní. Zbytky hmoty lehce smyjete teplou vodou. Metoda je jedinečná při depilaci nerovných míst, jako jsou například třísla a podpaží. Díky své šetrnosti, je rovněž skvělá pro použití na pleť obličeje.


Depilace cukrovou pastou - Postup pro domácí použití
Zdroj: Youtube.com

Při výběru orientální pasty si můžete vybrat z několika variant a druhů. Například cukrová hmota s přídavkem z heřmánku je vhodná pro všechny typy pleti, ta s olivovým olejem je určená především pro pleť suchou a pro účely normální pokožky je vhodná pasta s esencí z růží. Celou proceduru vám nesmírně usnadní orientální vosk v balení roll on, který je připraven k okamžitému použití a součástí balení jsou i bavlněné proužky určené k odstraňování pasty z pokožky. Za tento komfort si však budete muset o něco více připlatit.

Autor: Vendula Kochanová
24. listopadu 2010

Autor: Vendula Kochanová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video