Ostře sledované řasy | e15.cz

Ostře sledované řasy

ZDROJ: Ženy - E15

Martina Polachová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Možná jste se nenarodila s řasami, které by mrknutím oka ovívaly kolemjdoucí. To ale neznamená, že byste je nemohla mít! Vše je otázkou výběru správné mascary.

Tak schválně, kdybyste si mohla vybrat jedinou šminku, která vás okamžitě zkrášlí – která by to byla? Tvářenka? Make-up? Nebo snad tužka na obočí? Ačkoli zní všechny možnosti atraktivně, pravdou zůstává, že naprostá většina žen sáhne právě po řasence.

ŠŤASTNÝ VÝBĚR

Abyste ovšem z ohromné škály dostupných řasenek vybrala tu nejlepší, musíte si ujasnit, co přesně vaše vějířky lemující oči potřebují. U někoho je to hustota, u někoho délka či výraznější barva. V každém případě, vybranou kandidátku vždy zkoušejte na svých vlastních, suchých a očištěných řasách. Variantu s voděodolnými schopnostmi si ponechte na situace, které to budou vyžadovat – plavání, déšť, slzy – poněvadž jejich složení, jakkoli může být šetrné a rafinované, značně vysušuje.

S výběrem barvy se nenechte svazovat. Tradiční černou sice nic nezkazíte, ale je fakt, že tmavě hnědá nebo temně fialová bude během dne ženám se zrzavými nebo blond vlasy daleko víc lichotit. Taktéž zelená dokáže zjemnit a tmavě modrá zase prozářit pohled. Různé barvy můžete dokonce podle vlastní fantazie kombinovat.

STEP BY STEP

Před aplikací použijte kleštičky, které dokážou řasy zvednout a tím otevřít a opticky zvětšit oči (pokud jste si nevybrala mascaru se speciálním, tvarujícím kartáčkem, jenž vějířky natočí). Poté může přijít na řadu řasenka – tu naneste nejprve zvnějšku a až pak zevnitř, přičemž postupujte vždy směrem nahoru, pohybem cikcak, nejprve na konečky a v další, druhé až třetí (ne další!) vrstvě už po celé délce.

Za všech okolností veďte kartáček vzhůru, aby se oči „otevřely“ a řasy zhustily. Bez dalšího navlhčení zvýrazněte i spodní linii. Ty totiž nepotřebují zdaleka tolik barvy jako vrchní oblouk. U některých stylů líčení je můžete dokonce úplně vynechat, např. tehdy, když vás trápí kruhy pod očima. Nakonec řasy rozčešte speciálním hřebínkem (např. od Tweezerman).

Jestliže ani ta nejvýkonnější mascara nesplňuje vaše představy, můžete si pomoct umělými řasami (v celých vějířcích nebo v jednotlivých trsech, vhodných k nalepení k vnějším koutkům očí), jež vždy aplikujete s pomocí speciálního lepidla a po celém dni zase sundáte. Trvalejší jsou pak jednotlivě vlepené řasy od specialistek.

ČEMU SE VYHNOUT?

  • Neodlíčení řas na dobu spánku – bez ohledu na to, jak moc jste unavená, mascaru vždy(!) pečlivě odstraňte. Používejte k tomu přípravky určené přímo na oblast očí, a to nejlépe ve dvoufázové variantě s olejem.
  • Hrudkám – pokud ovšem budete kartáček pravidelně čistit, nestane se vám to!
  • Příliš velkému množství barvy na řasách – jestliže se vám něco takového přihodí, vložte mezi horní a dolní oblouk papírový kapesníček a mrkněte.
  • „Pumpování“ s řasenkou – naberete tak zbytečně mnoho barvy, kterou pak řasy přetížíte.

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Martina Polachová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video