Pařížská výstava „Mode.cz / České kolekce v černé komoře“ se v září představí v Praze | e15.cz

Pařížská výstava „Mode.cz / České kolekce v černé komoře“ se v září představí v Praze

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na jaře letošního roku proběhla v Paříži výstava s názvem MODE.CZ České kolekce v černé komoře. Originály modelů českých návrhů zvučných jmen lákaly do proslulé pařížské čtvrti Saint-Germain-des-Prés, již tradičního centra luxusních obchodů nejdůležitějších módních značek. Nyní se výstava přesouvá do Prahy.

Unikátní projekt Českého centra Paříž a asociace Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii představil českou návrhářskou elitu očima francouzských fotografů spolku Collectif 5. Pozoruhodné modely Jakuba Polanky, Kateřiny Geislerové, Miroslava Saba či Pavla Brejchy mohou obdivovat návštěvníci Českého centra Praha od 6. 9. 2013.

„Přestože se česká veřejnost o pařížskou expozici aktivně zajímala, zdejšímu publiku dosud chyběla ta nejdůležitější věc: vidět výstavu na vlastní oči. Její přesunutí do prostor Českého centra v Praze tak umožní představit MODE.CZ i české veřejnosti,“ vysvětluje Alexandra Střelcová, jedna z koordinátorek projektu.

Celkem zde bude vystaveno na čtyřicet analogových fotografií a výběr modelů začínajících i renomovaných českých návrhářů. K vidění bude krátkometrážní snímek ze zákulisí francouzské expozice, natočený nezávislou dokumentaristkou

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video