Péče o pleť: (pod)zimní přípravy | e15.cz

Péče o pleť: (pod)zimní přípravy

ZDROJ: Ženy - E15

Martina Polachová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Se změnou šatníku, účesu i stylu líčení se v nové sezoně téměř automaticky počítá, ale co úprava režimu péče o pleť? Ta bude přece brzy nucená čelit čím dál nevlídnějšímu počasí. Je na to správně připravená?

Zachovat si zdraví a vitalitu pleti, a to i té přecitlivělé nebo hypersenzitivní, není v tomto období nic samozřejmého. Pokožka při přechodech z horkého letního do studeného podzimního počasí značně trpí. Navíc bývá po létě zanesená toxickými látkami, a proto může být také vyčerpaná.

KDE ZAČÍT?

Pro každý typ pleti, v každém věku i každém ročním období je zásadní pravidelné a kvalitní čištění. Před zimou je pak nutné tuto zaběhlou morálku ještě znásobit. Poněvadž nahromaděné nečistoty, které se včas neodstraní, mohou vše ještě zkomplikovat.

Každé ráno i večer se proto věnujte pečlivé očistě - večer z pleti odstraníte prach, pot a mastnotu a umožníte jí, aby se přes noc regenerovala, ráno je nutné se opět zbavit všeho, co se během noci vyplavilo na povrch. A pokud si myslíte, že nad tím vyzrajete pouze péčí po ránu, pak jste na omylu. Nejenže se pod tíhou líčidel pokožka nedokáže ve spánku regenerovat, ale také se tím oslabuje, rychleji stárne a mohou se dostavit i nejrůznější kožní potíže.

IDEÁLNÍ POSILY

Dalším palčivým problémem je odolnost pleti vůči náporům agresivního počasí. Té docílíte pouze kvalitní péčí zaměřenou na posílení ochranné bariéry pokožky. Obličej tedy přes den ani během noci zbytečně netrapte přípravky s obsahem látek zvyšujících senzitivitu, ale naopak vybírejte z šetrnějších krémů, např. z lékárny, které zklidňují a poskytují hloubkovou hydrataci a obnovu.

Nesmíme ovšem také opomenout jednu velikou přednost sychravého počasí, a sice podstatně nižší účinnost slunečních paprsků. Tím se logicky nabízí příležitost napravit různé škody z léta, jakými jsou pupínky, pigmentové skvrny, přesušení a vrásky. Zároveň to však neznamená, že byste na přítomnost SPF měla úplně rezignovat. UV záření „pracuje“ i v zimě, proto ochranný filtr jistěte v krému nebo v make-upu.

BLÍŽÍCÍ SE SJEDNOCENÍ

Napadá vás v této souvislosti i změna tónujícího přípravku? Rozumné rozhodnutí! Nejenže budete zcela jistě řešit otázku nového odstínu, ale možná pocítíte, že je pleť více reaktivní a uvítala by šetrnější variantu sjednocení. V takovém případě se porozhlédněte po CC krému, jenž vedle krycích schopností řeší i potíže s pletí (více o něm v článku „Jak vybrat ten správný make-up?“).

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Martina Polachová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video