Péče o ruce a nehty | e15.cz

Péče o ruce a nehty

Petra Konečná

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vaší vizitkou jsou mimo vlasů, pleti a oblečení také vaše ruce  a nehty. Věnujte jim pozornost, jakou si skutečně zaslouží.

Ruce jako obraz člověka


Péče o ruce by se měla stát součástí každodenního zkrašlovacího rituálu a krém na ruce by měl být neopomenutelným prvkem kabelky. Uvědomte si, jak mocným nástrojem pohodlí těchto končetin může být. Využíváte je při nesčetném množství činností. Díky nim komunikujete s okolím, vyjadřujete emoce i nálady. Proto byste starost o ně, rozhodně neměly brát na lehkou váhu. Jsou celkovou vizitkou každé ženy.

Základem úspěchu je výběr vhodné kosmetiky. Během dne používejte hydratační krém nezanechávající mastné otisky. Nanášejte jej v tenčích vrstvách nejen tehdy, když cítíte pocit „suchých rukou“. Vždy krém do pokožky vmasírujte pro lepší cirkulaci krve. Na noc používejte spíše mastnější přípravky. Pokud máte opravdu velice suchou pokožku, jejich účinek můžete umocnit použitím bavlněných rukavic, které zajistí pomalé vstřebávání krému po celou dobu spánku. Nebojte, rukavice jsou běžné k dostání v každičké drogérii, takže nebudete muset strávit ni chvilku tápáním a bezradným blouděním v nákupních centrech.

Jednou týdně dopřejte svým rukám peeling, kterým odstraníte odumřelé buňky či olejovou lázeň. Vhodný je především olej olivový či mandlový. Ruce do něj zhruba na 8 minut ponořte a poté „oblečte“ do bavlněných rukavic. Během krátké chvíle budou dokonale hebké. Časté mytí pokožku vysušuje. Používejte raději hydratační krémová mýdla a střídejte teplý a studený proud.

Nehty jako odraz těla


Ta tam je doba, kdy pěstěné nehty byly vizitkou jen dobře oblečených vysoce postavených dam nebo celebrit. Moderní trendy neúprosně diktují, jak by měly nehty vypadat. Nemějte jim to za zlé a nehte se unést paletou barev a fantazií.
Před samotnou úpravou odstraňte zbytkový lak odlakovačem – samozřejmě bez acetonu. Je šetrný a odstraní z nehtů nejen lak, ale také i mastnotu. Pro odlakování sáhněte po vatových tampóncích či čistící houbičce, která na rozdíl od vaty nezanechává chuchvalce.

Zapomeňte na staré metody, při nichž jste dogmaticky využívaly jen kovového náčiní pod heslem – čím více tím lépe. Nepoužívejte nůžky, není-li to skutečně nutné. Pořiďte si skleněný či umělohmotný pilník. Nikdy si také nehty před pilováním nenamáčejte ani nemyjte, byly by příliš měkké a jejich úprava by nebyla možná.

Na první pohled se zřejmě pilování nehtů nejeví nijak složitě. Opak bývá často pravdou. Během úpravy „nešmudlikujte“ pilníkem sem a tam, jako byste pracovaly s rejžákem. Postupujte ze strany do středu, až docílíte tvaru shodného s nehtovým lůžkem. Výhody tohoto způsobu úpravy pocítíte především při navlékání silonek.

Na odstranění kůžičky rozhodně nepoužívejte žádné ostré předměty, ale manikérské dřívko. Předejte tak vzniku nevábných a často bolestivých záděrů. Před samotnou procedurou ponořte konečky prstů do vlažné vody pro lepší poddajnost. Kůžičku poté pomocí špachtličky jemně zatlačte směrem ke koření. Na upravené nehtové lůžko naneste olejíček – nejlépe olivový či speciální s vitamínem E; či regenerační a výživný gel. Možná se tento postup může jevit jako zcela zbytečný, ale věřte, že díky němu budou nehty odolnější a zdravější.

Lakování


V dnešní době laky slouží hlavně k estetickým účelům. Avšak jejich nenahraditelnost spočívá především v ochranné funkci. Základem je bezbarvý, tzv. podkladový lak, který zabraňuje třepení či lámání. Umí se vyrovnat s „nerovností“ povrchu nehtů či podpořit jejich růst.

Barvu aplikujte vždy ve dvou vrstvách. Celý proces zakončete nanesením tzv. top laku, tj. tvrdšího, který zajistí dlouhodobost nátěru a lesk. Tuto poslední fází můžete během několika dní opakovat, čímž docílíte obnovení živosti barev.

Pokud holdujete jednoduchosti, zůstaňte u bezbarvého laku či u tzv. francouzské manikúry. V případě, že nedisponujete takovou dávkou nervů, kterou je jistojistě třeba mít, pořiďte si bělící tužku na nehty. Stačí ji jen mírně navlhčit a očekávaná bělost přečnívajících částí je na světě.

Lámavost


Trpíte-li přílišnou lámavostí nehtů, nezatěžujte je. Nechte je dýchat. Pravděpodobně máte nedostatek železa, které můžete nalézt v listové zelenině, v libovém masu, játrech a vejcích, dále ve švestkách, datlích, některých druzích ořechů či v hrozinkách a také v pivovarských kvasnicích. V lékárně taktéž naleznete nesčetné množství přípravků obsahující vitamíny B, C či E.

V některých případech chemie ani úprava stravy nezabírá, jelikož problémy způsobily vlivy jako stres, nespavost atp. Nepropadejte panice, pečujte o sebe a snažte se najít zpět ztracenou rovnováhu.
Nezapomínejte být starostlivé a pečujte o ruce a nehty. Nebojte se být ženou. Umocněte dojem, který vyzařujete. Posilte si své sebevědomí.

Autor: Petra Konečná

Autor: Petra Konečná

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video