Péče o vlasy v létě. Máme pro vás rady kadeřníků ze tří vyhlášených salonů | e15.cz

Péče o vlasy v létě. Máme pro vás rady kadeřníků ze tří vyhlášených salonů

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V letním období trávíme venku více času. Pobyt na čerstvém vzduchu sice svědčí našemu tělu i duchu, ale co se týče vlasů, je to paradoxně naopak. Pod náporem slunce, případně mořské soli, vlasy doslova trpí. Vyžadují proto zvýšenou speciální péči. Jakou? Na to odpovídají kadeřníci ze tří vyhlášených pražských salonů.

PETRA MĚCHUROVÁ

Ambassador L’Oréal Professionnel, kreativní ředitelka francouzské asociace Haute Coiffure Francaise pro Českou republiku, Salon Petra Měchurová

Nejen sluníčko a mořská sůl, ale také chlorovaná voda v bazénech vlasům škodí. Jejich působením se vlas otevře, barva se rychle vymývá a vlas se vysuší. Produkty z tzv. sluneční řady s UV filtry vlasy chrání před sluníčkem. Obsahují také vitaminy pro ochranu barvy a samozřejmě výživu.

V péči je třeba rozlišovat podle typu vlasů, protože každý reaguje jinak. Jemné vlasy nemůžeme příliš zatížit a ty silné zase vyžadují hutnější regeneraci. Dobrou zkušenost mám se sluneční řadou od Kérastase Paris, výborná je i její nová řada Elixir Ultime, která má velmi příjemné složení, vlasy jsou po ní krásné, lesklé, přitom lehounké a hebké.

HUGO DIONDET

francouzský kadeřník, Top Stylist, salon TONI & GUY

V létě je, podle mého názoru, nejdůležitější používat přípravky s UV filtrem, protože vlasy nejvíce trpí vlivem slunečního záření. Před nepřiměřeným vysušením je tedy dobré vlasy preventivně chránit. Můj osobní tip je značka Alterna a její sada Bamboo UV šampon a Bamboo UV kondicionér. Vynikající jsou i ochranné spreje, které můžete nanášet vícekrát denně – například Schwarzkopf BC Bonacure Hairtherapy Oil Miracle.

Kosmetické firmy nabízejí velmi sofistikované výrobky, v nichž se lze snadno orientovat. Pro každodenní ochranu vlasů v létě doporučuji Protein Spray od Label M, který můžete použít i jako osvěžující spršku celého těla, nebo velmi oblíbený Sea Salt Spray rovněž od Label M, s nímž dosáhnete rozcuchaného plážového efektu.

CRAIG HUGHAN

kadeřník z Nového Zélandu, jeden ze zakladatelů pražského concept studia Stolen

Základem péče o vlasy v létě je ochrana před vysoušením způsobeným sluncem, větrem a vodou. Poradím jednoduchou, ale účinnou techniku – každé ráno a večer aplikujte do délek a konečků vlasů 1 ml speciálního olejíčku (např. Young. Again, Kevin.Murphy).

Po každém umytí, dříve, než jsou vlasy úplně suché, do nich můžete vetřít hydratační lotion, který dodá vlasům potřebnou hydrataci (Body.Guard, Kevin.Murphy). Každých 7–14 dní si dopřejte vhodnou masku (Born. Again.Masque,Kevin.Murphy). Tu můžete použít i na pláži při slunění. Dodáte tím přímo do vlasů vitaminy a esenciální oleje, které chrání před poškozením.

Doporučuji vlasovou kosmetiku značky Kevin.Murphy. Neobsahuje sulfáty, silikon ani parabeny.

Článek vyšel v časopise Moje Psychologie

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video