Pirelli slaví 50. výročí kalendářem topmodelek. Je mezi nimi i Češka Karolína Kurková

Fotogalerie Kalendář Pirelli pojal své 50. narozeniny ve velkém stylu. V novém kalendáři pro rok 2014 se objeví nejžádanější modelky současnosti.
15.8.2013 17:00 |

Počátky vzniku tohoto dnes již věhlasného kalendáře sahají do roku 1964. Tehdy marketingové oddělení britské pobočky italské společnosti Pirelli, která je známým výrobcem pneumatik, vydalo kalendář jako dárek pro klienty firmy. Fotografem, který první kalendář fotografoval, byl dvorní fotograf skupiny Beatles, Robert Freeman.

Z původně marketingové pozornosti se časem stala vysoce renomovaná záležitost, vydávaná v omezeném množství a dostupná hlavně pro vybrané VIP (hlavy států, království) a pro klienty firmy Pirelli. Kalendáře jsou neprodejné a díky limitovanému nákladu se stávají cenným sběratelským artiklem. V mnoha zemích se kalendář draží pro charitativní účely.

OBRAZEM: Top modelky v 50. vydání kalendáře Pirelii

Stejně tak je focení kalendáře Pirelli poctou i pro „vyvolené“ fotografy a modelky, kterými často bývají nejkrásnější ženy světa. V průběhu let fotily pro kalendář Pirelli např. Sienna Miller, Naomi Campbell, Gisele Bündchen, Kate Moss, Cindy Crawford, Selma Blair, Lauren Bush, Laetitia Casta, Rachel Leigh Cook, Milla Jovovich, Heidi Klum, Sofia Loren, Penélope Cruz, Brittany Murphy, Amy Smart, Julia Stiles, Karolina Kurková, Raica Oliveira, Adriana Lima, Hilary Swank nebo Češka Eva Herzigová, v edici roku 2013 se objevila také další topmodelka českého původu, Petra Němcová.

Kalendář mívá často lehce erotickou tematiku, témata fotografií i lokality, kde fotografie vznikají, se ovšem mění každý rok. V 50. vydání kalendáře se na snímcích módních fotografů Patricka Demarcheliera a Petera Lindbergha objeví známé supermodelky, např. Helena Christensen, Miranda Kerr, Alessandra Ambrosio, Isabeli Fontana nebo Alek Wek a do skupinky vyvolených se letos zařadila i Češka Karolina Kurková, která se v edici kalendáře Pirelli objevila již v roce 2004.

Autor článku: MK
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Nikita | 13.12.2013 00:21

pireli

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění