Pozor na chyby při odličování. Můžete si tím zničit pleť! | e15.cz

Pozor na chyby při odličování. Můžete si tím zničit pleť!

Archiv

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Do čištění pleti bychom se měly pouštět večer co večer a dopřát jí to nejlepší. Jenomže některé z nás dělají při odličování zásadní chyby. Výsledkem pak mohou být předčasné vrásky, ucpané póry a unavená pleť. Na co si tedy při odličování pleti dávat obzvlášť pozor?

Do čištění pleti bychom se měly pouštět večer co večer a dopřát jí to nejlepší. Jenomže některé z nás dělají při odličování zásadní chyby. Výsledkem pak mohou být předčasné vrásky, ucpané póry a unavená pleť. Na co si tedy při odličování pleti dávat obzvlášť pozor?

1. Nenechávejte odličování až na ráno

Největší chybou je nechávat odlíčení pleti až na ráno. Pokud totiž pleť večer důkladně nevyčistíte, nebude mít možnost regenerace a odpočinku v průběhu noci.

Výsledkem tak bude unavená pleť, ucpané póry, olupující se šupinky nebo pupínky, čímž dosáhnete jedině toho, že vaše pleť bude předčasně stárnout.

2. Voda a mýdlo rozhodně nestačí

Jestliže jste zvyklá oplachovat si tvář vodou, případně si ji ještě umýt mýdlem, děláte špatně. Běžné mýdlo totiž v žádném případě na pleť nepatří, narušuje totiž vrchní ochrannou vrstvu pokožky a nadměrně ji vysušuje. Na pleti se vám tak mohou tvořit suché plochy kůže.

Pokud si pleť večer co večer oplachujete pleť pouze čistou vodou, vězte, že v tomto případě navíc nejde o žádné odlíčení, ale pouze o osvěžení a smytí svrchní nečistot.

3. Žádné drhnutí

Zapomeňte na to, že byste pokožku svého obličeje drhla během odličování třeba kartáčkem nebo silně odličovacím tamponem. Ideální je používat odličovací vatové tampony a odličovat se pomocí nich (samozřejmě za použití pleťového mléka a dále tonika) jemnými krouživými pohyby. Odlíčení dokončete až tehdy, kdy na vatovém tampónu nezůstanou žádné nečistoty.

4. Špinavý odličovací tampon vyměňte za nový

Jestliže se večer zvládnete odlíčit jediným vatovým tamponem, děláte špatně. Špinavý tampon totiž na pleti zanechává velké množství nečistot – přestože tedy používáte kvalitní odličovací přípravky, pleť kvůli tomu nebude čistá.

Tampony proto během odličování vyměňujte, dokud ten poslední, který použijete, nezůstane zcela čistý.

Pleť potřebuje zbavit nečistot.Autor: Ženy - E15

5. Nezapomeňte na krk a dekolt

Při odličování rozhodně nezapomeňte na krk a dekolt. Také tyto partie jsou náchylnější ke stárnutí, k němuž může dopomoci také zanedbaná péče.

6. Odličujte se každý večer, i když se nemalujete

Na odlíčení pleti byste neměla zapomínat ani tehdy, když se nemalujete. V žádném případě nestačí pouze opláchnutí čistou vodou.

Použijte také čisticí mléko, které díky svému složení rozpustí nečistoty usazené v pórech. Následným použitím tonika bude večerní odličování dokončeno a vaše pleť bude připravená na nanesení večerního krému.

7. Zapomeňte na voděodolnou řasenku

Voděodolná řasenka je kapitola sama o sobě. Používat byste ji měla naprosto výjimečně a když už se tak stane, na její odstranění použít speciální odličovač určený přímo na tento druh řasenky. V případě použití běžných odličovačů byste totiž své řasy i pokožku kolem nich zbytečně namáhala.

Zdroj: www.wanda.sk

Autor: Archiv

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video