Přírodní kosmetické produkty | e15.cz

Přírodní kosmetické produkty

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Existuje spousta přírodních produktů, které jsou velmi vhodné pro výrobu pěstících přípravků. I vy sami je můžete použít a přírodní cestou tak hýčkat své tělo.

Agar-agar
Agar-agar neboli japonská želatina se získává z mořských řas. Má velmi příznivé účinky na pleť, protože stahuje póry, čistí je, má vypínací a regenerační účinky. Prodává se ve speciálních lékárnách nebo obchodech s přírodními produkty a to ve formě prášku.

Avokádový olej
Tento olej je velmi bohatý na vitaminy, především A, B, D, E a H, dále obsahuje chlorofyl a lecitin. Svým složením je podobný lidskému kožnímu tuku, proto ho naše pokožka tak dobře přijímá a vstřebává. Přidává se do krémů, masek a také zábalů pro suché a poškozené vlasy.

Jojobový olej


Další olej, po kterém naše pokožka ožije. Pletí je výborně vstřebáván, reguluje její vlhkost, omezuje tvorbu vrásek  a vyhlazuje pokožku. Rozhodně stojí za vyzkoušení.

Bazalka
Je to výborná bylinka pro ochucení celé řady jídel a pokrmů, ale byla by škoda omezit její působnost pouze na kuchyň. Má totiž zklidňující a regenerační účinky, proto je vhodná jako přídavek do pleťových čistících vod a také do napářek na obličej a do vodní lázně.

Brambory


Brambory jsou dalším produktem pro naši pokožku. Má mnoho vitaminů- A,C, vitaminy skupiny B, niacin. Poslouží nám především při popáleninách- tehdy je třeba takto postižené místo potírat několikrát denně syrovým bramborem. Brambory také pomáhají proti váčkům pod očima a k ošetření otlaků na nohách.

Droždí


Jeho zásluhy v boji proti pupínkům a trudovitosti mu přiznaly už naše prababičky. Mají totiž velký obsah vitaminu B 12 a minerálních látek. Nejjednodušší způsob použití je ve formě pleťových masek. Droždí zbavuje pleť nečistot a hojí zanícená místa.

Fenykl
Je to známý prostředek pro podporu zažívacího ústrojí, kdy se pije ve formě čaje. Dá se použít ovšem i zevně například do pleťových masek nebo obkladů, protože je antiseptický a výborně čistí. Po fenyklu sáhněte také v případě oteklých a opuchlých očí.

Maliny a ostružiny


Dodávají pleti spoustu vitaminů, takže použijte rozmačkané plody jako masku nebo z jejich lístků připravte odvar, do kterého namočíte gázu a tu si pak přiložíte na obličej. Ostružiny také čistí krev a žvýkání čerstvých lístků posiluje dásně.

Petržel


Petržel patří snad k nejpoužívanějším a nejznámnějším ochucovadlům u nás, ovšem už po staletí se využívá i v kosmetice. Cenný je především velmi vysoký obsah vitaminu C. Používá se při zánětech pokožky, očí, skvěle čistí krev, má osvěžující a posilující účinky. Pokud vás trápí nepříjemný zápach z úst, žvýkejte čerstvé lístky petržele.

Přeslička rolní


Lupy, mastná pleť, kožní vyrážky, pocení nohou, tak všude tady pomáhá přeslička. Má v sobě důležité látky, vitamin A, C, železo, vápník. Užívá se vnitřně je formě čaje a ve formě odvarů se přikládá na pleť nebo se jím oplachuje pokožka hlavy. 

Šalvěj
Šalvěj je dalším neopomenutelným prostředkem při zkrášlování a to hlavně díky éterickým olejům, kafru, bílkovinám a tříslovinám, kterými je doslova nabitá. Má antiseptické účinky, přispívá k rychlému hojení ranek, zklidňuje citlivou pleť, redukuje produkci mazových žlázek a potních žláz na nohou. 

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video