Přírodní kosmetika: Hroznové víno | e15.cz

Přírodní kosmetika: Hroznové víno

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vinné hrozny obsahují velké množství účinných látek, a tak  můžeme hroznové kuličky využít jako krášlící prostředek.

Jádra hroznů totiž dodávají pokožce vlhkost. Zlatožlutý olej, získávaný z vinných jader, je považován za elixír krásy. Obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin, především kyselinu linolovou, která je také přirozenou součástí horní vrstvy kůže. Spolu se zrohovatělými šupinami tvoří kožní bariéru před vysycháním.

Ženy, které trpí extrémní suchostí pleti, mají patrně nedostatek linolové kyseliny. Při takto suché pleti poskytuje olej z vinných jader nejrychlejší pomoc. Koupí se v prodejnách s přírodními produkty a použití je jednoduché: Po osprchování vmasírujeme olej do pokožky celého těla, zabalíme se do zahřáté osušky a počkáme, až se olej dokonale vstřebá.

Vědecky bylo dokázáno, že kosmetické přípravky s přidáním ovocných kyselin nejen vyhlazují jemné vrásky, ale tím, že regenerují vrchní vrstvu pokožky, podporují také tvorbu kolagenu v kožní tkáni, výrazně omlazují pleť a hydratují ji. Málokdo však ví, že k nejvýznamnějším dodavatelům těchto ovocných kyselin patří právě hrozny. Jejich dužina obsahuje kromě kyseliny vinné také několik dalších kyselin a většinu z nich využívá kosmetický průmysl.
 
Chceme-li své pleti poskytnout ovocné kyseliny ihned, není třeba sahat po kelímcích či tubách a odpovídající sumě v peněžence. Stačí koupit si hrozny a kuličky použít na masku s peelingových účinkem. Položte si na obličej rozpůlené hrozny, nebo je jednoduše rozmačkejte a tuto drť si naneste v tenké vrstvě na tvář. Asi po deseti minutách působení si obličej omyjte vodou. Máte-li suchou pleť, přidejte do masky trochu smetany.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video