Problém zvaný strie

Zvlášť v létě, když se svlékáme na plážích a na koupalištích, vystupuje do popředí problém zvaný strie.
Problém zvaný strie
12.7.2004 0:00 |

Strie vznikají tím, že pokožka není schopna se v krátkém čase přizpůsobit vytažení. Je to porušená pojivová tkáň obsahující elastická vlákna, která nestačí přizpůsobit svou délku příliš rychlému růstu okolních tkání. Porušená tkáň je nahrazena jinou méně kvalitní tkání -strií. Vytažení vzniká tím, že například změníte váhu, vyrostete do výšky, změníte objem v těhotenství, pokožka se tím pádem zvětší a popraská- jde o narušení elastických vláken pod povrchem.  Nejčastěji jsou postiženy hýždě, stehna, ale také břicho, prsa, paže a stehna. Tyto pajizévky jsou nejprve červenomodré pruhy různé velikosti, které postupem času blednou, později jsou méně patrné stříbřitěbělavé barvy a kůže nad nimi se řasí.

Kůže u každého má jinou elastičnost, která je dána geneticky. Strie mohou vznikat kdykoli během života. Již vzniklé strie se nedají odstranit, ale jejich projevy se mohou zmírnit, takže budou méně znatelné. Nejdůležitější je ovšem prevence- může se tak omezit vznik nových strií nebo jejich vznik vůbec.

Prevence spočívá v promazávání míst, kde lze strie očekávat. Doporučují se dětské oleje nebo těhotenské krémy (i pro netěhotné ženy a sportující muže, ani oni nejsou strií ušetřeni). Neexistuje přesný návod, jak často se mazat, zkrátka vždycky, když si na to vzpomenete, nejlépe ráno a večer a hlavně vždy po koupeli. V těhotenství provádějte masáž břicha a prsou krémy proti striím a to i několik měsíců po skončení těhotenství. Na masáže také preventivně pamatujte v případě, že se chystáte držet redukční dietu. A samozřejmě, pokud způsobuje praskání kůže přibírání na váze, je důležité změnit jídelníček a nadváhu shodit.

Zmírnit projevy pomáhají také lasery, některé jsou určené i pro domácí použití a jsou k sehnání v běžné obchodní síti. Můžete využít také služeb pracovišť, kde pracují se specializovanými lasery. V první fázi vzniku strií (červenomodrá barva) biostimulační laser způsobí jejich rychlejší vyblednutí.

Autor článku: Redakce
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Veronika | 18.9.2013 12:52

elastiq olej

Mona | 22.11.2006 17:37

RE: Rada

Pája | 3.9.2006 18:00

RE: Rada

Gabca | 17.7.2006 23:39

Rada

Iveta | 11.6.2006 17:42

strie

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění