Proč ženy nejvíc chtějí silikonová prsa? | e15.cz

Proč ženy nejvíc chtějí silikonová prsa?

ZDROJ: Ženy - E15

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zvětšení prsou pomocí implantátů je jednou z nejžádanějších plastických operací nejen v Česku. Proč silikonová prsa, i přes skandál s francouzským výrobcem před třemi lety, stále tak táhnou? Jednoduše proto, že efekt je nejlepší, operace relativně krátká, riziko komplikací malé, a kvalitních chirurgů dostatek. K tomu přidejte stále se zlepšující technologie, díky kterým jsou na trhu ergonomické implantáty kopírující pohyb těla. K tomu vypadají přirozeně a navíc obsahují speciální čip.

Shrnuto podtrženo: silikonová prsa jsou stálicí operačních sálů plastických chirurgů. Jitka (29) je jednou z těch, které se pro zvětšení prsou silikonovými implantáty rozhodla. „Uvažovala jsem chvíli i o zvětšení prosu vlastním tukem, ale nakonec jsem se rozhodla pro silikon,“ popisuje mladá žena. Vedlo ji k tomu několik důvodů. Předně chtěla, aby prsa měla jiný tvar, než měla původní, a pak také zvětšení bylo z původního košíčku A na C. Jitka prostě toužila po plném dekoltu, což se u transferu vlastního tuku nedá tak dobře zajistit. Také se obávala, co by se stalo, kdyby radikálně zhubla nebo přibrala. Šla tedy na jistotu a zákrok podstoupila na pražské klinice plastické chirurgie Brandeis Clinic, kde pracují s implantáty Motiva. Jsou ergonomické a svým kapkovitým tvarem se dokáží přizpůsobit tělu a kopírovat přirozený pohyb ňader. Na rozdíl od starších typů u nich nehrozí pocit tvrdosti výplní ani jejich rotace.

Podívejte se na příběh Jitky, která si nechala zvětšit prsa silikonovými implantáty

Na úvodní konzultaci u MUDr. Miloše Križka se Jitka dověděla veškeré podrobnosti k operaci, předoperačním vyšetřením, i k tomu, jak bude probíhat rekonvalescence. Silikonové ergonomické implantáty, které vybrala společně s lékařem, měly objem 300 ml a samozřejmě bezpečnostní Q-čip. Ten je veliký asi jako zrnko rýže a obsahuje 15místné číslo. Čip nic nevysílá, nepřijímá, ale slouží k tomu, aby si lékař po přiložení speciální čtečky toto číslo načetl a v online databázi výrobce vyhledal potřebné informace. Praktické řešení, které nenutí klientky pamatovat si, kam si kartičky nebo jinou dokumentaci k implantátům založily, až ji budou hledat po několika letech.

Samotná operace se provádí v celkové anestezii a trvá jednu až dvě hodiny, podle toho, jak je zákrok náročný. Předoperační vyšetření si může žena zajistit sama u svého lékaře a dalších specialistů nebo, jí, jako v případě Brandeis Clinic, budou provedeny přímo na klinice. Úspora času je jednoznačná. Zvětšení prosu je pořád operace, proto je třeba mít na paměti, že s sebou nese i možná rizika, ačkoli jejich výskyt je nízký. Vše vám dopodrobna vysvětlí lékař při úvodní konzultaci. Vyplatí se zajít na více klinik, abyste měla srovnání a zároveň se zbavila pochybností, zda jste si vybrala správně. Každopádně je na místě říci, že zákrok může bolet, a to jednak podle toho, jak máte nastavený práh vnímání bolesti, a pak také v závislosti na zvoleném způsobu umístění implantátu. Při uložení pod sval je většinou vnímání bolesti intenzivnější než při vložení jen pod prsní žlázu. Ihned po operaci můžete cítit bolest, únavu a pooperační otok. Všechny tyto příznaky ale do několika dnů vymizí. Jitka například skoro žádné bolesti neměla. Po operaci zůstala na klinice do druhého dne, kdy ji lékař přišel zkontrolovat a vysvětlil jí, jak má o jizvy a celkově o své tělo pečovat. Dověděla se, že první dva týdny do kontroly musí nosit speciální elastické prádlo, a pokračovat v tom ještě další dva až tři týdny.

Výsledek zvětšení prsou se dá popsat jako „wow effect“, tedy moment překvapení z něčeho nádherného nebo skvělého. Tak reagovala i Jitka: „Když jsem viděla svoje nová prsa poprvé v zrcadle na pokoji po probuzení, byla jsem nadšená! Plastika jednoznačně předčila má očekávání a mám z toho velikou radost.“ A podobně hovoří i jiné ženy, které augmentaci pomocí implantátů podstoupily.

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video