Radíte na téma: Detoxikace a očista organismu | e15.cz

Radíte na téma: Detoxikace a očista organismu

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jak si čas od času pročistit tělo a zbavit ho škodlivin a toxinů? Jaké jsou vaše tipy na detoxikaci organismu?

Náš seriál s názvem Radíte vy je složen z příspěvků od vás- našich čtenářek, které nám zasíláte vždy k danému tématu. Můžete si tak vzájemně poradit a dozvědět se ledacos nového, co už s úspěchem používá někdo jiný.

Kateřina: Dlouhá léta jsem trpěla zácpou a akné. Nevěděla jsem si rady a doktoři mi moc nepomohli. Projímadla jsem užívala jen výjimečně, protože jsem o nich četla, že se dlouhodobě nesmí brát, protože škodí. Tak jsem se klikatými cestičkami dostala až k různým článkům a knihám o očistách organismu. Moc mi to pomohlo, zbavila jsem se zácpy a protože hezká a čistá pleť souvisí i se stavem střev, tak se mi zlepšila i pokožka. Jde o to, že při zácpě se kaly hromadí ve střevech, hnijí a pak se škodliviny z nich uvolňují přes kůži, takže vznikají vyrážky, pupínky, ale i třeba ekzémy a tak podobně. Dostala jsem se až ke knížce od jedné lékařky, která popisuje očistu v několika bodech, začíná se očistou střev, pak následuje očista ledvin, jater, kloubů, cév a tak dál. Ač s velkými rozpaky jsem přistoupila ke klystýru, který se k té očistě střev používá, nakonec jsem odpor překonala a byla jsem strašně překvapena výsledem. Od té doby jsem zácpu měla minimálně, úplně cítím, jak jsem se celý pročistila a mimo to mám i lepší náladu a jsem taková nějaké spokojenější. Taky jsem zhubla, když tělo zadržuje odpad ve střevech, tak není divu, že když jsem se ho zbavila, šla i kila dolů. Očisty tedy můžu doporučit.

XY: Detoxikaci provádím jednou za tři týdny nebo za měsíc, podle toho, jak mi to vyjde a to tak, že jeden den piju jenom šťávu z ovoce a k tomu jím ovoce, nic jiného. Ovoce mi moc chutná, takže nemám problém jeden den vydržet jen na něm. Dělám to vždycky o víkendu, protože člověk by u toho měl i relaxovat a odpočívat, protože tělo potřebuje energii na čistění. Druhý den se pak cítím fakt dobře…ale je pravda, že i jinak se stravuju celkem zdravě, není to o tom, že bych se nacpala smažených řízků a druhý den jedla jen ovoce….prostě se snažím jíst střídmě, nepřecpávat se, k tomu hodně vody, ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků a taky sem tam nějaký ten sport a člověk se hned cítí líp.

Petr: Pokud chcete opravdu dobrou očistu, pak jděte do Prakšalány. Je to stará jogínská technika, při které se vám pročistí celé střevo -tenké i tlusté. Funguje to tak, že se pije velké množství slané vody a k tomu se cvičí jednoduché cviky, které uvolňují záklapky v těle, takže když se tím uvolníte, tak voda projede střevy jako střela a hned se vše dostane z těla ven. Ty cviky se takto nedají popsat, takže doporučuji si sehnat literaturu, kde jsou nakreslené a kde se o tom dozvíte všechny podrobnosti.

XY: Já si dělám očistnou čajovou kůru z kopřivy. Výborně to čistí krev, zbavuje tělo nečistot a tak mám po tom i hezkou pleť. Kopřivy si sbírám na jaře před rozkvětem (ale koupíte je samozřejmě kdykoliv v obchodě) a pak piju tři šálky denně po dobu tří týdnů. Dělám to většinou na jaře a pak i v zimě, kdy je tělo takové mátožné, tak aby se vzpamatovalo. Na očistné kůry se používají různé bylinky a různé jejich směsi, vyzkoušela jsem jich víc, ta kopřiva se mi zdá nejlepší. V zimě taky chodím pravidelně do sauny, no a pak ještě chodím na lymfatické masáže, které výborně rozproudí lymfu, takže se pak škodliviny dostávají z těla rychleji ven.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video