Radíte na téma: Vlasy | e15.cz

Radíte na téma: Vlasy

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V našem seriálu radíte ostatním vy- naše čtenářky. Tentokrát na téma Vlasy.

Náš seriál s názvem Radíte vy je složen z příspěvků od vás- našich čtenářek, které nám zasíláte vždy k danému tématu. Můžete si tak vzájemně poradit a dozvědět se ledacos nového, co už s úspěchem používá někdo jiný.

Petra: Podle mého názoru jde na vlasech hrozně poznat to, jak se stravujeme a vůbec celkově se na nich odráží náš životní styl. Od té doby, co jsem začala jíst zdravě se mi vlasy hrozně zlepšily. Dost mi padaly, byly křehké, slabé, takové bez života, zato teď nepadají a jsou už od pohledu mnohem zdravější. Několikrát za den jím ovoce a zeleninové saláty, vynechala jsem bílou mouku a nahradila jí celozrnnou, jím hodně oříšků a mandlí, nejím smažené věci, z masa pouze ryby, hodně lososa, protože obsahuje omega 3 mastné kyseliny, které vlasům prospívají. Taky jsem začala používat přírodní šampón na vlasy a přestala jsem používat laky na vlasy, tužidla a všechny ty stylingové přípravky. Jednou týdně si dám na vlasy zábal z olivového oleje a vlasy jsou spokojené.

Kačka: Mě hodně trápily mastné vlasy, ale kdysi jsem si někdo přečetla, že hodně pomáhá na tento

Autor: Ženy - E15
problém obyčejný citron, že se mají vlasy oplachovat vodu, ve které je vymačkaná citronová šťáva. Zkoušela jsem to, bylo to lepší, ale pak jsem objevila techniku, která zabírala mnohem víc. Když jsem si šla mýt vlasy, odlila jsem si trochu šamponu do lahvičky, do toho jsem připadala tu citronovou šťávu, zamíchala a teprve takto upraveným šamponem jsem si umyla hlavu a opláchla. Vlasy mám tak mnohem míň mastnější a nemusím si je mýt tak často.

Adéla: Já ráda experimentuju s maskama na tvář, kdy používám různé ovoce, které rozmačkám a nanesu si je na tvář. Mám s tím dobré zkušenosti, pleť mám moc hezkou a tak mě jednou napadlo, že zkusím podobným způsobem používat ovoce i na vlasy. Ovoce je prostě elixír všech vitaminů a minerálů a tak jsem si říkala, že se jistě i mé vlasy zaradují, když jim dopřeju takovou vitaminovou bombu. Takže, dělám to tak, že ovoce buď rozmačkám, třeba banán nebo jahody, ty jdou rozmačkat lehce, nebo umixuju -jablka bez slupky, vinné hrozny a podobně tak, aby vznikla krémovitá konzistence. Musí to být takto najemno rozmixované, protože se to pak dobře nanáší na vlasy a hlavně když si pak ovocné masky smývám, mohou klidně odtéct výlevkou bez toho, aby se ucpal odtok. Do takto připraveného ovoce někdy přidám také bílý jogurt nebo olivový olej, směs si důkladně nanesu na vlasy, hlavně na pokožku hlavy, pak si na hlavu dám igelitový pytlík, to abych se neušpinila a nechám půl hodinky působit. Pak spláchnu, umyju vlasy šamponem a to je celé.

Jíťa: Vlasům velmi prospívá pravidelné zastřihování, tedy alespoň vizuálně. Já chodím jednou měšíčně jen

Autor: Ženy - E15
na konečky, které si nechám kousíček zastřihnout, takže vlasy pak vypadají hodně upraveně a nemám problémy s roztřepenými konečky. Některé ženy si neuvědomují, že někomu dorostou vlasy jen do určité délky a pak už to nejde, vlasy na koncích slábnou a vlasy pak vypadají hodně zanedbaně. Jednou za týden si také při mytí hlavy pořádně promasíruju pokožku, abych povzbudila vlasové kořínky. A ještě jedna rada nakonec, alespoň jednou za 14 dní pořádně vyčistěte hřeben nebo kartáč v mýdlové vodě, jinak na něm budete mít spoust mazu a bakterií, které si pak při česání budete znova a znova zanášet do vlasů.

Následující téma: Pleť a pokožka těla. Pokud máte radu nebo tip, jak zlepšit pokožku, co zabírá na vaši pleť, jak se zbavit pupínků, jaké masky vám pomáhají a podobně, pošlete vaše příspěvky na adresu info@victorie.cz.

 

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video