REPORTÁŽ: Omlazení pleti galvanickou žehličkou | e15.cz

REPORTÁŽ: Omlazení pleti galvanickou žehličkou

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Galvanická žehlička je jedním ze způsobů, pleť udržet ve formě, aniž byste museli nutně podstupovat chirurgické zákroky do Vašeho těla. O svou zkušenost s touto procedurou se s námi podělila naše redaktorka Monika.

Poprvé jsem slyšela o galvanické žehličce od známé, která vypadala podezřele odpočatě na to, že má doma 3 velmi živé děti. Podruhé jsem nechtěně vyslechla rozhovor dvou nakupujících žen v přeplněném obchodě a tak jak to bývá, zažila jsem i své potřetí…

Asi se mnou budete souhlasit, když řeknu, že pracovní týden uběhne jako nic a z původního předsevzetí, že tentokrát ta manikúra a pedikúra opravdu klapne, nic nezbude. Občas si přijdu jako závodní kůň, a místo abych závod vyhrávala, spíše před ním utíkám. Pak se zastavím a zrcadlo mi s upřímností sobě vlastní, která mi vůbec není milá, ukáže pár vrásek navíc, tmavé kruhy pod očima a unavenou pleť. V takovém stavu mě zastavila kolegyně a velmi nekamarádsky řekla: „Tohle chce vyžehlit! Jdeme!“

Původně jsem si opravdu tak trochu myslela, že přístroj, který se jmenuje galvanická žehlička, ji tak nějak svým vzhledem bude připomínat, ale není tomu tak. Ale abych nepředbíhala.

Po slabé čtvrthodince jízdy autem jsme vystoupily před salonem Studio F, kde nás uvedly do místnosti na kosmetiku a přinesly kávu s čokoládovým zdobením. Pak jsem se položila na lehátko a po zakrytí vlasů následoval peeling pleti. A po té mi už zkušenými prsty slečna Petra nanášela na pleť krém.

V pvní fázi se nanáší pěstící gel.Autor: Ženy - E15

Pak vzala do ruky přístroj o velikosti epilátoru, chytla mě za ruku (to je kvůli elektrickému poli) a pomalými tahy onou žehličkou masírovala každičkou část mé tváře.

Bylo to velmi příjemné. Po ošetření jsem se při pohledu do zrcadla ale spíše vyděsila, protože moje obvykle porcelánově bílá a celkem tost citlivá pleť se díky důkladnému vmasírovávání pěstících přípravků změnila na červenobílou flekatou mapu. Ovšem asi tak za 10 minut se pleť zklidnila a byl skutečně vidět rozdíl.

Galvanická žehlička, Zdroj: studiof.czAutor: Ženy - E15

Pleť byla hebká, jasná a pevná. Na první pohled bylo zřejmé, že zmizely i některé vrásky. Petra mi vysvětlila, že tento efekt po prvním ošetření vydrží několik dní.

Aby byl stálý, musí se absolvovat 5 sezení za sebou a pak pravidelně každý měsíc chodit na jedno ošetření. To vás v kosmetickém salónu bude stát od 500 korun výše. Galvanická žehlička se i s krémy dá koupit domů ovšem cena samotného přístroje se pohybuje kolem 8 000 a výše.

Co je galvanická žehlička a jak funguje Žehlička velikosti a vzhledu klasického depilačního strojku funguje na bázi pozitivního a negativního galvanického proudu (povzbuzuje buňky k vyšší aktivitě) a je natolik chytrá, že si i sama identifikuje typ pleti, podle kterého si sama nastaví intenzitu a poté započne hloubkové čištění pleti ve všech vrstvách kůže. V následující části se žehličkou do pokožky vpraví kosmetické přípravky, které pleť vyživí a vytáhne z pleti všechny nečistoty a toxiny, které jsou v ní obsaženy. Před samotným žehlením je na obličej nanesen gel, který podporuje obnovu pleti společně s následným žehlením. Doba, za kterou je pleť důkladně vyčištěna se udává okolo 28 dní, může se však mírně lišit podle věku ženy. Celý zákrok trvá jen 10 minut ve dvou pětiminutových fázích, je samozřejmě bezbolestný a již po jednom použití jsou viditelné očekávatelné výsledky. Ze začátku se žehlení provádí zhruba třikrát týdně, poté stačí žehličku používat pouze jedenkrát za týden.

Vzhledem k tomu, že jsem byla po proceduře nenalíčená, Petra mi vytvořila příjemný denní make up a já vyrazila k domovu. Musím říct, že pohled do zrcadla mi opravdu zvedl náladu.

Myslím, že i když někdo není příznivcem návštěv v salonech a pravidelné doplňování nehtů a řas se mu příčí, tak před oslavou, večírkem, plesem, svatbou nebo školním srazem po mnoha letech, by si určitě ošetření galvanickou žehličkou mohl dopřát.

Foto:Studio F, www.studiof.cz

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video