Rozvrh péče o vaše tělo | e15.cz

Rozvrh péče o vaše tělo

ZDROJ: Ženy - E15

Martina Polachová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Odpor k plánování jde v případě péče o sebe stranou! Krása miluje stereotyp. Co vaše pleť, tělo a vlasy potřebují každý den, každý týden a každý měsíc?

DENNĚ

STYLING VLASŮ

Ať už jste zvyklá splétat si cop, vyčesávat pevný culík anebo jen necháváte prameny volně povlávat, neobejdete se bez přípravku, který lehce fixuje, ale nebetonuje. Umožní vám tak v případě přečesávání vlasy dále tvarovat.

PLEŤOVÉ SÉRUM

Pokud máte jakýkoli problém s pletí, nechte ji na starost séru. Je zdrojem účinných látek v koncentrované podobě a dokáže řešit potíže s vysokým nasazením a do hloubky. Jeho výběr zaměřte na aktuální stav pleti, její typ a požadovaný efekt.

BĚLENÍ ZUBŮ

Milovníci kávy, vína, kokakoly a dalších podobných požitků se už možná sami přesvědčili, že jejich úsměv díky těmto závislostem ztrácí na kráse. Nasadit sofi stikovaný bělicí dril je tudíž absolutně namístě.

PÉČE O NEHTY

Náročnou kůžičku okolo nehtů pouze výživným krémem na ruce neuchlácholíte. Aby nehtová lůžka působila reprezentativně, je třeba jí přilepšit několika kapkami olejíčku, a to minimálně jednou denně.

OCHRANA PLETI

Vzhledem k tomu, že se poslední výzkumy shodují v tom, že je UV záření jedním z největších viníků předčasného stárnutí, není vůbec od věci se během dne, i když prší nebo je pod mrakem, chránit přípravkem s UV filtrem (minimálně SPF 20).

TÝDNĚ

PLEŤOVÁ MASKA

Péči, kterou pleti každý den věnujete, je dobré jednou do týdne podpořit maskou. Obsahuje rovněž zvýšenou koncentraci účinných látek, a tak jejím prostřednictvím můžete obstarat nejen dostatek hydratace, ale i zářivosti nebo třeba zjemnění pórů.

PEELING PLETI

Chcete, aby pokožka vstřebávala veškeré prospěšné látky, které na ni aplikujete? Pak jí dopřejte peeling. Odstraní odumřelé buňky způsobující zašedlý povrch pleti a bránící pronikání ingrediencí z krémů, sér či masek do hloubky. Mechanické gomáže fungují na bázi brusných částeček, zatímco ty s AHA kyselinami svrchní vrstvu jakoby „rozpustí“.

KÚRA NA VLASY

Posílit zdraví, a tím pádem i krásu vlasů speciální kúrou, má jediné úskalí – přípravek patří na vlasy, nikoli na pokožku hlavy. Jinak se budou prameny rychleji mastit a plihnout. Evergreenem jsou kúry hydratační, ale také posilující odolnost a přirozené mechanismy. Neuděláte chybu, když vlasy i s naneseným přípravkem zabalíte na pár minut do turbanu!

PÉČE O NOHY

Dopřejte nožkám pravidelnou dávku výživy a uvidíte, že nebudou chtít na pedikúru častěji, než je nutné. Silnější vrstvu krému před spaním přetáhněte bavlněnými ponožkami a po probuzení se těšte na extra hebký výsledek.

ÚPRAVA OBOČÍ

Nejen výrazné chloupky v obočí, ale zejména ty světlé, sotva viditelné, hází nehezké stíny do obličeje, a tím pochopitelně mění výraz tváře. I s kvalitním nástrojem vás bude trhání bolet, ale za ten výsledek to rozhodně stojí. Snažte se alespoň trhat po směru růstu a zčervenalá místa chladit ledem.

MĚSÍČNĚ

EPILACE

Jsou partie, které si o odstranění chloupků říkají častěji, my máme v tomto případě na mysli místa (paže, obličej apod.), kde nový růst neobtěžuje tak často a s takovou razancí. Nejrychleji se porostu zbavíte voskem, bezbolestně pak krémem či speciálním epilačním přístrojem na bázi IPL světla.

TĚLOVÝ PEELING

Jestliže se do gomáže těla musíte nutit, zpříjemněte si tento rituál oblíbenou hudbou a zapálenou svíčkou. Během sprchy se ve vzniklé páře hravě zbavíte nežádoucích šupinek a z koupelny vyjdete se zářící, hladkou pokožkou, a navíc příjemně zrelaxovaná. Výhodné jsou peelingy s přidanými benefi ty (např. s olejovými složkami).

BARVENÍ VLASŮ

Jak známo, vlasy za měsíc „odskočí“ zhruba o centimetr, nehledě na to, že i ta nejkvalitnější barva se časem vymyje a ztratí požadovaný tón a lesk. Proto, nechcete-li být vyzrazena, naplánujte si oživení odstínu a dobarvení odrostů každé čtyři týdny.

MIKRODERMABRAZE

Co bývalo výsadou kosmetiček, je nyní k dostání na doma. Proces mikrodermabraze je v podstatě příbuzný peelingu, jen s tím rozdílem, že využívá jiné účinné látky, velmi šetrný přístup a poté zklidňující péči.

PEDIKÚRA

Když už vás nožky nosí celý život, zaslouží si občas trochu důraznější péče. Dopřejte jim proto desetiminutovou lázeň, během které kůže změkne, a vy ji pak budete moct opatrně obrousit pemzou. Následně ještě zkraťte nehty, kůžičku ošetřete olejem, plosky krémem či maskou (na pár minut můžete zabalit do igelitu) a pro perfektní výsledek završte dílo lakováním.

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Martina Polachová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video