Rychlá a snadná domácí manikúra i pedikúra | e15.cz

Rychlá a snadná domácí manikúra i pedikúra

ZDROJ: Ženy - E15

Martina Pavlová (Moje Psychologie)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Věděli jste, že vaše nehty rostou vlivem stravy bohatší na bílkoviny až o 25 % rychleji než před 90 lety? O to více si zaslouží naši pozornost a pravidelnou péči.

Aby barva déle vydržela

* Protože mastnota, třeba z použitého hydratačního krému, brání laku dobře přilnout k povrchu, důkladně očistěte nehty ještě před lakováním tamponkem namočeným v odlakovači.

* Nepoužívejte jako základ obyčejný průhledný lak, ale raději speciální podkladový, který bývá jemný a lepkavý, aby na něm dobře držel barevný nátěr. Svrchní laky se vyznačují tím, že jsou velmi odolné a lesklé. Pokud ho však použijete jako základ, pedikúra vám potom příliš dlouho nevydrží.

* Volte raději třpytivé nebo perleťové typy laků, které díky obsahu jemné slídy drží lépe než matné barvy. Pro dokonalý, sjednocený vzhled naneste na nehty dvě tenké vrstvy. Jedna silná zabraňuje obsaženým látkám v odpařování, což vede k praskání a olupování.

* Nakonec použijte svrchní lak. Kvalitní přípravek déle schne, ale také déle vydrží a dodává nehtům hezký lesk. Rychleschnoucí typy si nechte raději jen na drobné úpravy, které bývají nutné asi tři dny po nalakování nehtů.

* Suché nehty a zatvrdlý lak znamenají rychlejší praskání a olupování. Proto denně před spaním ošetřete nehtová lůžka speciálním olejíčkem, např. Mavala Mavaderma (499 Kč).

Rychlá domácí pedikúra

Po odlakování nehty zastřihněte do rovna kleštičkami, ostrá místa zarovnejte pilníkem. Nejlepší jsou skleněné pilníky, které lze v případě potřeby velmi snadno dezinfikovat. Kůžičku kolem nehtů zatlačte dřevěnou tyčinkou. Nikdy ji nestřihejte, snadno se totiž může stát, že střihnete vedle a zaděláte si na nepříjemnou bolestivou ránu nebo dokonce infekci. Poté se věnujte pokožce nohou.

Chodidla zasucha vydrhněte speciální rašplí nebo pilníkem, následně je důkladně promasírujte peelingem, který kůži dokonale vyhladí a zbaví posledních zbytků odumřelých buněk. Omyjte vlažnou vodou, pečlivě osušte a ošetřete hydratačním přípravkem. Použijte přitom táhlé pohyby od palců a důkladně promasírujte celý nárt i chodidlo. Nebojte se přitlačit. Podpoříte tak cirkulaci krve, zmírníte případné otoky, pomůžete krému lépe se vstřebat a dokonce i zredukovat stres. Jednou začas vašim končetinám prospěje výživná kúra. Natřete chodidla silnou vrstvou krému, zabalte je do igelitu a ručníku a zhruba za půl hodiny budou opět jako nová.

Snadná domácí manikúra

Nejdříve pečlivě odstraňte starý nátěr laku, a to pomocí kvalitního odlakovače bez obsahu acetonu, který nejenže vysušuje, ale jeho vdechování může navíc dráždit dýchací cesty. Poté konečky prstů ponořte přibližně na tři minuty do teplé lázně z olivového oleje. Ten nehty posilní, dodá jim potřebné živiny a zároveň změkčí kůžičku kolem nich. Přebytečný olej pak zlehka odsajte papírovým ubrouskem, zbytek vmasírujte do pokožky a nehtového lůžka.

V případě potřeby můžete suchou pokožku rukou zjemnit pomocí domácího peelingu – směsí třtinového cukru s olivovým olejem pečlivě promasírujte celé hřbety, poté ruce opláchněte vlažnou vodou. Následně se věnujte svým nehtům. Papírovým nebo skleněným pilníkem je upravte do požadovaného tvaru, a to pilováním vždy jedním směrem od okraje ke středu. Předejdete tak nepříjemnému třepení a lámání nehtů. Kůžičku zatlačte za pomoci tyčinky z pomerančového dřeva, v případě nutnosti si vystačíte i s ručníkem, nikdy ale kůžičku nestřihejte. Nakonec ruce dobře promasírujte hydratačním krémem. Během léta by měl obsahovat UV filtr, který kůži chrání před poškozením a vznikem pigmentových skvrn.

Tuto letní sezonu jsou největším hitem zmrzlinově pastelové tóny růžové, levandulové, meruňkové a mátové. Na své si ale přijdou i vyznavačky neonových nebo výrazných sytých barev, jako je oranžová, růžová, námořnická modrá nebo tmavě fialová. Pro letní dny jsou jako stvořené také třpytky a metalické, holografické či ombré efekty, stejně jako různé nehtové ozdoby včetně nalepovacích „lakových proužků“ s různě divokými vzory. Chcete k tomu ještě něco extra, co moc lidí na koupališti zaručeně mít nebude? Pak sáhněte po laku s efektem 3D nebo přípravcích, které vlivem světla či nálady mění svou barvu.

Autor: Martina Pavlová (Moje Psychologie)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery