Schwarzkopf Elite Model Look 2013: Z těchto děvčátek budou nové topmodelky?! | E15.cz

Schwarzkopf Elite Model Look 2013: Z těchto děvčátek budou nové topmodelky?!

Archiv

4. září se ve Španělském sále Pražského hradu konal 22.ročník nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2013 pro Českou a Slovenskou republiku. Dívky, které uspějí mají velikou šanci proniknout do světa topmodelingu. Svou kariéru začala právě v této soutěži i řada světových topmodelek např. Cindy Crawford, Gisele Bundchen, Linda Evangelista a další. Do soutěže se každý rok přihlásí přes 400.000 dívek z více než 60 zemí.

Na slavnostním gala večeru se všechny finalistky předvedly v kolekci Acne Studios a Isabel Marant ze Simple Concept Store a také v originální kolekci Art Deco Galerie, kterou pro finálový večer sestavila osobně Mili Vávrová. Zároveň se představil také módní butik DUSNI3 s kolekcemi značek jako je Vivienne Westwood, Jean Paul Knott, Tsumori Chisato či Rue du Mail.

Vrcholem večera byla pak přehlídka slavného módního domu Dior, kterou předvedly topmodelky agentur Elite Prague a Elite Bratislava Karolína Mrozková, Adriana Čerňanová, Michaela Hlaváčková, Zuzana Stráská a další, včetně ambasadorky soutěže Schwarzkopf Elite Model Look SR 2013 Michaely Kocianové.

Slavné tváře nechyběly ani v porotě, ve které jako čestná předsedkyně zasedla supermodelka Daniela Peštová. Vedle ní hodnotila finalistky česká topmodelka a ambasadorka soutěže Schwarzkopf Elite Model Look ČR 2013 Taťána Kuchařová, prezident sítě Elite Model Management Vick Mihaci či ředitel soutěže Sáša Jány.

Celým večerem provázel populární moderátor Leoš Mareš a i mezi hosty se objevila řada známých jmen, např. topmodelka Elite Němcová, Kateřina Sokolová, Jitka Schneiderová, Petra Faltýnová, Zuzana Stivínová, Emma Smetana, Kateřina Sokolová, František Soukup a další.

Letošními vítězkami se za Češkou republiku stala patnáctiletá Eva Klímková a za Slovensko čtrnáctiletá Barbora Koláriková. Obě budou v listopadu reprezentovat své země i na světovém finále v čínském Shenzenu.

Právě pro nízký věk a přílišnou štíhlost finalistek bývá tato soutěž často kritizována médii i odborníky. Parametry pro výběr finalistek jsou však stanovovány na základě požadavků světového modelingu a adeptky, které je splňují, se často v zahraničí úspěšně prosadí. Právě proto, i přes zmíněnou kritiku, zájem dívek o účast v soutěži naopak roste, letos je jen na české castingy přihlásilo přes 8000 děvčat.

Foto: Agentura Elite Prague

Autor: Archiv

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.