Schwarzkopf Elite Model Look 2013: Z těchto děvčátek budou nové topmodelky?! | e15.cz

Schwarzkopf Elite Model Look 2013: Z těchto děvčátek budou nové topmodelky?!

Archiv

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
4. září se ve Španělském sále Pražského hradu konal 22.ročník nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2013 pro Českou a Slovenskou republiku. Dívky, které uspějí mají velikou šanci proniknout do světa topmodelingu. Svou kariéru začala právě v této soutěži i řada světových topmodelek např. Cindy Crawford, Gisele Bundchen, Linda Evangelista a další. Do soutěže se každý rok přihlásí přes 400.000 dívek z více než 60 zemí.

Na slavnostním gala večeru se všechny finalistky předvedly v kolekci Acne Studios a Isabel Marant ze Simple Concept Store a také v originální kolekci Art Deco Galerie, kterou pro finálový večer sestavila osobně Mili Vávrová. Zároveň se představil také módní butik DUSNI3 s kolekcemi značek jako je Vivienne Westwood, Jean Paul Knott, Tsumori Chisato či Rue du Mail.

Vrcholem večera byla pak přehlídka slavného módního domu Dior, kterou předvedly topmodelky agentur Elite Prague a Elite Bratislava Karolína Mrozková, Adriana Čerňanová, Michaela Hlaváčková, Zuzana Stráská a další, včetně ambasadorky soutěže Schwarzkopf Elite Model Look SR 2013 Michaely Kocianové.

Slavné tváře nechyběly ani v porotě, ve které jako čestná předsedkyně zasedla supermodelka Daniela Peštová. Vedle ní hodnotila finalistky česká topmodelka a ambasadorka soutěže Schwarzkopf Elite Model Look ČR 2013 Taťána Kuchařová, prezident sítě Elite Model Management Vick Mihaci či ředitel soutěže Sáša Jány.

Celým večerem provázel populární moderátor Leoš Mareš a i mezi hosty se objevila řada známých jmen, např. topmodelka Elite Němcová, Kateřina Sokolová, Jitka Schneiderová, Petra Faltýnová, Zuzana Stivínová, Emma Smetana, Kateřina Sokolová, František Soukup a další.

Letošními vítězkami se za Češkou republiku stala patnáctiletá Eva Klímková a za Slovensko čtrnáctiletá Barbora Koláriková. Obě budou v listopadu reprezentovat své země i na světovém finále v čínském Shenzenu.

Právě pro nízký věk a přílišnou štíhlost finalistek bývá tato soutěž často kritizována médii i odborníky. Parametry pro výběr finalistek jsou však stanovovány na základě požadavků světového modelingu a adeptky, které je splňují, se často v zahraničí úspěšně prosadí. Právě proto, i přes zmíněnou kritiku, zájem dívek o účast v soutěži naopak roste, letos je jen na české castingy přihlásilo přes 8000 děvčat.

Foto: Agentura Elite Prague

Autor: Archiv

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video