Se zkrášlováním to nepřežeňte! Není nad přirozenost. | e15.cz

Se zkrášlováním to nepřežeňte! Není nad přirozenost.

ZDROJ: Ženy - E15

Martina Polachová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Touha po dokonalosti přivádí mnoho lidí (včetně teenagerů!) nejen na marnivé myšlenky, ale často rovnou do ordinací plastických chirurgů či alespoň estetických dermatologů. Kult krásy posouvá své hranice stále dál. A kdo chce držet krok, následuje trendy v této oblasti bez zaváhání. Je to ale vždycky ku prospěchu věci?

Je zřejmé, že estetické úpravy zevnějšku mají ohromný vliv na psychické rozpoložení člověka. A to jak v pozitivním, tak v negativním smyslu slova. Jakmile se totiž zákrok vydaří, začíná jedinec de facto novou, šťastnější éru života. Jestliže však nespokojenost s vrozeným vzezřením trvá, může přerůst v daleko závažnější problém, v němž se pak snoubí obojí (fyzično i duševno).

Nutno říct, že ne vždy rozmrzelost nad přírodou pramení z nějakého rozmaru. Častokrát je to z důvodů, které svého majitele trápí či dokonce handicapují v sociální oblasti. A tehdy může dojít i k tomu, že se člověk příliš upne na skutečnost, že až úprava zevnějšku vyřeší jeho problém v životě (až s větším poprsím najde partnera, s líbivějším nosem sežene lepší práci atp.).

Proto si většina lékařů tolik dává záležet na vstupní konzultaci a pečlivém prodiskutování veškerých detailů, výhod a úskalí, aby předešli zklamání a odhalili případné dysbalance. Přece jen se jedná o nevratnou úpravu vzhledu… Pro lepší představu jsme pro vás připravili přehled pěti obecně nejžádanějších zákroků (1–5) a přidali i pár nejnovějších (6–9).

1. VYHLAZENÍ BOTULOTOXINEM

Osvědčená klasika vyhlazující nejčastěji vrásky okolo očí, na čele nebo mezi obočím. Stačí, aby lékař vstříkl injekci botulotoxinu pod kůži a nervové spojení se přeruší. Mimickému svalu se tím zabrání v jeho smršťování i tvorbě mimických vrásek. Díky tomu, že se odstraní příčina tvorby vrásek, působí toto ošetření i jako prevence. Účinek nastupuje za 4–5 dní a vydrží cca 4–6 měsíců.

Cena: od 1750 Kč; provádí: Asklepion, www.asklepion.cz

2. LASEROVÁ LIPOSUKCE

Technika liposukce SlimLipo se řadí k nejmodernějším a nejšetrnějším. Provádí se ambulatně a bezbolestně pomocí laseru. Hlavní výhodou je to, že dokáže bez nutnosti narkózy a hospitalizace odstranit nejen jakékoli množství přebytečného tuku v rámci jednoho zákroku, ale zároveň kůži v ošetřené oblasti efektivně stáhnout, vypnout a navrátit jí její elasticitu. Nevznikají tak kožní nadbytky a převisy, jako u běžných liposukcí. Výsledek je trvalý a hlavně jednoznačně viditelný. Platí jak pro klasické partie (břicho, boky, stehna a hýždě), tak pro kolena, paže, prsa, lýtka nebo třeba podbradek.

Cena: od 29 900 Kč; provádí: YES VISAGE, www.yesvisage.cz

3. RADIOFREKVENČNÍ LIFTING

Bezoperační lifting Thermage®dosahuje výsledků srovnatelných s plastickou operací. Radiofrekvenční energie proniká do spodních vrstev kůže a stimuluje buňky k vyšší produkci kolagenu, který následně vypíná pleť. Kromě pozvednutí kontur obličeje se také zlepšuje kvalita a struktura pokožky, což plastická operace neumí. Po ošetření není nutná rekonvalescence.

Cena: plný facelift obličeje od 55 900 Kč; provádí: Mediestetik, www.mediest.cz

4. ZVĚTŠENÍ PRSOU

Dobře známý invazivní zákrok, při kterém se vkládají silikonové implantáty různého tvaru (kulaté, tvar kapky) a velikosti pod mléčnou žlázu nebo pod prsní sval, aby se docílilo zvětšení, zpevnění či vytvarování poprsí. Implantát je možné aplikovat ze tří možných přístupů: z řezu kolem dvorce, z řezu v podprsní rýze a z řezu v podpaží. Zákrok se provádí v celkové narkóze během 1–2denní hospitalizace.

Cena: 64 000–83 000 Kč včetně anestezie; provádí: Perfect Clinic, www.perfectclinic.cz

5. OPERACE OČNÍCH VÍČEK

Upravovat lze jak horní víčka, tak i tzv. „pytle pod očima“. U horních se v lokální anestezii odstraní převis kůže a tukové váčky. Výsledná jizvička je v přirozené ohybové rýze. V případě dolních víček lze operovat v lokální nebo celkové anestezii a jizva probíhá souběžně s linií řas. Zhruba po 5–7 dnech se odstraňují stehy a konečný výsledek je možné ohodnotit za 2–3 měsíce po operaci.

Cena: 10 990 Kč (horní víčka), 12 990 Kč (dolní); provádí: Medicom Clinic, www.medicomclinic.cz.

6. DEPILACE

Zbavit se chloupků jednou provždy? S přístrojem Vectus žádný problém. Své přednosti staví především na systému Skin Tell, s jehož pomocí dokáže změřit množství melaninu a ochlupení kůže a nastavit potřebnou sílu paprsku. Díky tomu je ošetření maximálně efektivní. Tuto proceduru lze na rozdíl od konkurenčních metod podstoupit i v létě. Běžně se zbavíte porostu již po pěti sezeních. Na odstranění chloupků v oblasti třísel, horního rtu nebo podpaží stačí 10 minut. Epilace zad, břicha nebo hrudníku pak trvá pouze zhruba půl hodiny.

Cena: 5880 Kč linie bikin (5 sezení); provádí: Brandeis Clinic, www.brandeisclinic.cz

7. ODSTRANĚNÍ HYPERHIDRÓZY

Efektivní metoda, jak zabránit nadměrnému pocení spočívá de facto v liposukci potních žláz v podpaží. Provádí se s pomocí přístroje Body Jet (běžně užívaný k liposukcím), ovšem s použitím velice jemných kanyl. Celý zárkok se odehrává v lokální anestezii a trvá cca 45 minut. Ačkoli se změna v pocení dá pozorovat ihned, reálný výsledek se dostaví zhruba po dvou měsících. Natrvalo. Metoda je určena lidem, kteří se potí nadměrně, tudíž neočekávejte nemožné – dojde k výraznému zlepšení, ale nikoli úplnému odstranění. Zákrok není nebezpečný ani u něj nehrozí, že byste se začala více potit na jiném místě…

Cena: 23 000 Kč; provádí: Formé clinic, www.formeclinic.cz

8. MIKRODERMABRAZE

Jedná se o neinvazivní a zcela bezpečnou proceduru prováděnou přístrojem Pristine. Ten mechanickou exfoliací s využitím vakua jemně obrousí odumřelé kožní buňky z povrchu pleti, čímž zajistí okamžitě hladší a svěžejší vzhled. Z dlouhodobého hlediska dokáže tato metoda také snížit výskyt pigmentových skvrn, vrásek a akné anebo zmírnit viditelnost jizev, strií či zarůstajících chloupků.

Cena: 1500 Kč (obličej), 2300 Kč (obličej, krk a dekolt); provádí: Miracle Esthetic Clinic And Spa, www.miracleclinic.cz

9. OMLAZENÍ INTIMNÍCH PARTIÍ

Nechirurgické omlazení ženského genitálu s pomocí přístroje Protégé INTIMA TM je ideální pro ženy, které nejsou spokojeny se vzhledem svých malých nebo velkých stydkých pysků anebo je trápí ztráta elasticity a pevnosti poševního vchodu po porodu či vlivem stárnutí.

Nejedná se přitom pouze o estetické nedostatky. Pro mnohé ženy mohou znamenat potíže v sexuálním životě, nepříjemnou bolest a pokles sebevědomí. Oproti dosud jediné dostupné chirurgické labioplastice se tak nabízí neinvazivní modelace bez jakékoli bolesti, anestezie či rekonvalescence.

Ošetření funguje na principu současného působení radiofrekvence a ultrazvuku. Díky intenzivnímu působení ve všech vrstvách tkáně dochází k tvorbě nových kolagenních a elastinových vláken, čímž se zvýší pružnost tkáně v intimních místech a celý genitál je pevnější a růžovější. Ošetření je rychlé, trvá necelých třicet minut. Lékaři jej doporučují opakovat čtyřikrát.

Cena: od 3000 Kč; provádí: GYNPOINT, www.gyn-point.cz nebo www.protégé-intima.cz

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Martina Polachová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery