Slunečnice na vrásky | e15.cz

Slunečnice na vrásky

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Chcete něco udělat pro svoji pleť a vytáhnout do boje proti vráskám? Pak hledejte inspiraci v přírodě.

Slunečnice roční (Helianthus annuus) je jednoletá bylina, 30 až 300 cm vysoká, se střídavými řapíkatými listy, zlatožlutými okrajovými a černě trubkovitými květy, která má svůj původ v Americe.

Slunečnicová semínka jsou známý zdroj vitamínu A, D, E, železa, vápníku a magnézia. Dále obsahují bílkoviny, glyceridy, steroly, fosfolipidy, karotenoidy a lecitin. Semena mají v sobě až 45 procent oleje, ze kterého se vyrábí olej s vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin.

Květ slunečnice snižuje horečku, zlepšuje trávení a hnisavé kožní problémy, snižuje pocení, stimuluje činnost jater, semena zlepšují ostrost vidění.

Možná i vy patříte mezi konzumenty slunečnicových semínek, protože jsou nejenom zdravá, ale i velmi chutná. Pro kosmetické potřeby však využijeme nejvíce její okvětní lístky. K čemu? No přeci k tomu, abychom byly krásnější, díky jim je totiž pleť pružnější, hebčí, vláčnější a hlavně nám pomáhá v boji proti vráskám. Nejlépe uděláme, pokud si doma z lístků připravíme olej. Jak na to?
 
Do menší lahvičky dejte asi lžičku okvětních lístků, zalijte olivovým olejem, uzavřete a dejte luhovat asi na čtrnáct dní na teplé a slunné místo. Občas lahvičkou zatřepte a po 14 dnech sceďte. Slunečnicový olej pak používejte nejenom na obličej, ale i na zbytek těla, které si také zaslouží být pěstěno vitaminy, na které je slunečnice bohatá.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video