Stav vlasů a nehtů podle čínské medicíny | e15.cz

Stav vlasů a nehtů podle čínské medicíny

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Podle čínské medicíny se to, v jakém stavu jsou vnitřní orgány, projeví na vlasech a nehtech.

Čínská medicína pozná podle stavu našich vlasů, nehtů, rtů a ochlupení to, zda některý z našich orgánů nefunguje správně:

- Vlasy mají být lesklé, pružné, přiměřeně husté. Padání vlasů, slabé, suché nebo naopak nadměrně mastné vlasy a roztřepené konečky může znamenat, že špatně funguje oblast ledvin a močového měchýře.

Autor: Ženy - E15
- Nehty mají být slabě růžově zbarvené, lesklé, nelámavé. Jiné zbarvení, rýhy, lámavost nehtů, slabé nehty -to  ukazuje na problémy v okruhu jater a žlučníku.
- Přemíra nebo ztráta ochlupení nebo jeho výskyt na nepatřičných místech znamená problémy v oblasti plic a tlustého střeva.
- Rty mají být růžové a vlhké. Příliš červené nebo naopak bledé až modravé, suché, popraskané, krvácející rty značí poruchu v oblasti žaludku a sleziny.

Čínská medicína tvrdí, že  tělesné zdraví je úzce spjato s psychickým. Pokud špatně funguje některý z orgánů, projeví se to určitým druhem negativních emocí:

Špatné fungování:
- žaludku a sleziny = nadměrná ustaranost a přílišné hloubání se nad problémy
- srdce a tenkého střeva =nepřiměřené a neodůvodněné stavy radosti
- ledvin a močového měchýře = obavy a strach
- jater a žlučníku =neustálá zlost a výbušnost
- plic a tlustého střeva =deprese a melancholické stavy

Funguje to ale i naopak, emoce, které prožíváme, mohou ovlivnit fungování určitého orgánu. Například pokud prožíváme obavy nebo strach z něčeho, projeví se časem tyto emoce zhoršenou činností ledvin a močového měchýře.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video