Sušená syrovátka pro vaši pleť | e15.cz

Sušená syrovátka pro vaši pleť

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Syrovátka je známá hlavně jako produkt k jídlu, ale je to také kosmetický prostředek pro naši pokožku.

Syrovátka je vellejší produkt při výrobě sýrů a tvarohu, která obsahuje kvalitní  bílkoviny, uhlovodany, vitamíny B1, B2, B6, B12, E a C, niacin, biotin, kyselinu listovou a panthotenovou a mléčný cukr.

Syrovátka upravuje střevní mikroflóru, podporuje peristaltiku, zvyšuje imunitu, pozitivně ovlivňuje stavbu kostí a zubů. Má ale taky kosmketické účinky, je to prostředek na různé druhy dermatitid -lupénka, ekzémy. Vitaminy skupiny B, vápník, draslík a fosfor pomáhají udržovat zdravou nejenom pokožku, ale také vlasy a nehty. Brání vysychání kůže, vyhlazuje pokožku a jemně a šetrně čistí pleť. Syrovátka čistí také střeva a podporuje tvorbu střevní flóry, což se příznivě projeví i na pokožce.

Syrovátková maska
Dvě lžíce syrovátky rozmícháme s voudou tak, aby vznikla kaše, kterou si naneseme na očistěný obličej. Necháme 15 minut působit, poté opláchneme vlažnou vodou. Ze syrovátky můžeme také připravit kaši hustou a tu si namazat na místa postižená lupénkou nebo ekzémem. Po půl hodině opláchenme.

Syrovátková koupel
Několik lžic sušené syrovátky rozpustíme ve vaně a v koupeli poležíme dvacet minut. Na závěr se osprchujeme a lehce osušíme. Naše pokožka pak bude hladká a hebká.

 

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video