Tajemství svěží pleti | e15.cz

Tajemství svěží pleti

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Voda je jedním ze základních předpokladů života a její nedostatek naše tělo pociťuje překvapivě rychle a výrazně. Kromě známých projevů dehydratace organismu, mezi které patří například bolest hlavy, únava či ztráta koncentrace, je výrazným a nepřehlédnutelným indikátorem i stav naší pokožky. A ta si jako největší orgán lidského těla výjimečnou starostlivost přece zaslouží, co myslíte?

Naše pleť je neustále vystavována mnoha negativním vlivům vnějšího prostředí
A v suchu ztrácí až 500 g vody denně, přičemž zdravá pleť by měla stabilně obsahovat až 70 % vody. Vliv horkých letních dnů, intenzivního opalování, dlouhodobého koupání v slané či chlorované vodě, ale také zvýšená fyzická nebo psychická aktivita se na těle nejčastěji projeví pocitem napětí, podrážděnou nebo suchou, šupinatou kůží.

Naše pleť pak působí unaveně, matně a bez jasu, ztrácí přirozené napětí a pevnost, což se na ní rychle odrazí v podobě jemných mimických
vrásek. V případě nedostatku vody, pravidelně dodávané tělu zevnitř, na ně nezabere ani nejlepší venkovní hydratační prostředek.

Důležité rady

Pravidelné doplňování vhodných tekutin, mezi které díky svému nízkému obsahu minerálů patří i přírodní pramenitá voda, je nezbytné pro správné fungování našeho
organismu, udržování životaschopnosti orgánů, ale v neposlední řadě i pro zdravý a svěží vzhled pokožky.

„Na kvalitě pleti se odráží i náš životní styl. Snažte se nezanedbávat svou životosprávu, dopřejte svému tělu a pleti pravidelný odpočinek a péči. Nezapomínejte dodržovat pitný režim - alespoň 1,5 až 2 l vody denně, “ radí dermatovenerologická MUDr. Tatiana Pavlusová, odbornice na péči o pokožku a celé tělo z dermatovenerologického centra EOLIN.

Pokud se i po vydatném spánku, kterému předcházelo pečlivé ošetření pokožky, probudíte oteklá a ze zrcadla na vás pravidelně hledí mdlá a unavená tvář, je načase přehodnotit svůj pitný režim a notně zvýšit příjem tekutin.
Pamatujte si - s každým douškem vody, který svému tělu dopřejete, bude vaše pokožka krásnější, zdravější a zářivější.

SOS: vysušená pleť po létě

Ačkoli léto patří k nejkrásnějším obdobím roku, přináší s sebou mnoho nástrah pro pokožku, s nimiž se mnohé z nás perou během následujících podzimních měsíců. Vysušená pleť, vystavovaná slunci a suchu, reaguje velmi citlivě, což můžete cítit i na dotek. UV paprsky dokážou šikovně proniknout do jednotlivých vrstev pokožky, kde poškozují kolagenová a elastická vlákna. To způsobuje předčasné stárnutí a ztrátu její pružnosti.

Bez zvláštní péče a podpory v podobě kvalitních kosmetických prostředků, hydratačních masek a v neposlední řadě dostatečného přísunu vhodných tekutin i v podobě nízkomineralizovaných přírodních pramenitých vod se narušená kvalita pokožky těla i obličeje nedokáže sama zregenerovat. Při správném pitném režimu se dostatečně napije i naše pleť. Osvojení si zásad správného pitného režimu je jen otázkou zvyku a naše zdraví přece stojí za trochu námahy!

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery