TEST: Matricium od Biodermy - nová šance v boji proti stárnutí pleti? | e15.cz

TEST: Matricium od Biodermy - nová šance v boji proti stárnutí pleti?

Monika Kváčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ve snaze zastavit čas a omezit stárnutí pleti využíváme nejrůznější zkrášlovadla i metody omlazení - kosmetickými přípravky počínaje, plastickými operacemi konče. Na jeden z nových, méně radikálních, prostředků k hloubkové regeneraci pokožky jsme se podrobněji podívali v našem testu.

Kosmetika nebo lék?

Přípravek zvaný Matricium vyvíjela Bioderma 30 let a získala na něj i celosvětový patent. Jeho síla a originalita má spočívat v tom, že je vyroben pouze z prvků, které se v pleti přirozeně nacházejí.

Obsahuje 63 biomimetických aktivních složek, důležitých pro život buněk a syntézu nové tkáně, čímž vytváří optimální buněčné prostředí, tím pak umožňuje hloubkovou regeneraci buněk a tkáně.

Proto je také Matricium registrované jako zdravotnický prostředek a výrobce jej doporučuje i jako doplněk chirurgických, dermatologických nebo kosmetických omlazujících ošetření či zákroků.

Matricium, foto: BiodermaAutor: Ženy - E15

Sofistikované balení i dávkování

Co mě překvapilo příjemně hned v úvodu bylo samotné balení výrobku, které působí skutečně luxusně.

Stačí jedna aplikace každý večer během 30 dní na obličej, včetně krku a očního okolí. Jedna ampulka však vystačí na dvojí použití, takže můžete aplikaci rozdělit na dvě menší dávky, přičemž každá ampulka vydrží po otevření max 12 hodin.

Matricium® je možné kombinovat s jakýmkoliv jiným typem pleťové péče, ale lze ho používat i samostatně – v závislosti na potřebě konkrétní pokožky. Protože mám suchší pleť, během testování jsem po odlíčení pleti micelární vodou aplikovala sérum a následně potom ještě hydratační krém.

Produkt je doproučovaný pro všechny typy pleti i všechny věkové kategorie a i moje dost citlivá pleť jej snášela velmi dobře.

Překvapivá textura

Překvapením pro mne byla textura přípravku, která připomíná čirou vodu, neboť jsem původně očekávala poněkud hustší složení, stejně jako u jiných přípravků podobného typu.

Díky řídké konzistencii tak obsahuje jedna ampulka dostatečné množství Matricia i na dvojí použití. Výborně se roztírá, ačkoli trochu rychleji „zasychá“ na pleti, aplikace je zcela bezproblémová.

ampuleAutor: Ženy - E15

Výsledky použití:

Ačkoli vůči různým „zázračným zkrášlovadlům“ bývám poměrně dost skeptická Matricium® mne výsledkem používání celkem nadchlo a viditelné zlepšení stavu pleti jsem pozorovala už po prvních pár dnech používání.

Už asi po deseti dnech testování a pravidelné aplikace byla moje pleť projasněnější, pevnější a celkově vypadala zdravěji. Problémy pleti, např. sklon k tvoření pupínků, sice nevymizely docela, ale výrazně se zmírnily a také dochází k jejich snadnějšímu hojení.

Pokud někdo očekává, že po použití přípravku bude mít pleť jako dvacítka na titulní stránce módního magazínu, bude zklamán, reálná očekávání však výrobek naplnit dokáže.

Přípravek není nutné užívat nepřetržitě, doporučuje se používání v cyklech jako regenerační kůru, ideálně 4krát do roka.

Mírnou nevýhodou je cena přípravku, která sice odpovídá kvalitě, ale i tak se musíte připravit na výdaj v částce cca 1200 Kč za jedno balení, tedy 30 denní kůru. Navíc, protože se vlastně nejedná o kosmetiku ale zdravotnický prostředek, je sérum k dostání pouze v několika specializovaných lékárnách, jejichž seznam naleznete na stránkách výrobce.

Autor: Monika Kváčková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video