TEST: Garnier Miracle Skin Perfector – první BB krém na českém trhu | e15.cz

TEST: Garnier Miracle Skin Perfector – první BB krém na českém trhu

Monika Kváčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Začátkem ledna už i do Česka dorazila kosmetická „novinka“, která se už několik let těší obrovské popularitě zejména v Asii – tzv. BB krémy. Prvnímu BB krému na našem kosmetickém trhu Miracle Skin Perfector, který letos v lednu uvedla značka Garnier, jsme se podívali na zoubek i u nás v redakci. Chcete vědet, co umí a zda bude tím pravým i pro Vás? Pak čtěte dále.

5v1

Miracle Skin Perfector BB je, stejně jako ostatní Blemish Balm krémy, multifunkční kosmetický přípravek, slibující dodání hydratace, sjednocení barevného tónu, rozjasnění, ochranu před slunečními paprsky a zakrytí drobných nedostatků.

Krém je k dostání ve dvou odstínech, pro světlou a normální pleť. Svou konzistencí i funkčností mi připomíná spíše tónovací krémy a tak nějak tuším, že to nebude úplně to samé, co způsobilo takovou vlnu nadšení v Asii. Protože ale je aktuálně prvním a současně jediným BB krémem u nás běžně dostupným a tudíž chybí srovnání s nějakým podobným produktem, probereme alespoň účinky, kterých lze podle výrobce při používání přípravku dosáhnout.

Hydratace

Na obalu krému jeho výrobce slibuje 24h hydrataci pleti. Krém má jemnou konzistenci, výborně se roztírá a hydratuje skutečně dobře a dlouho. Bohužel dvacetičtyřhodinovou hydrataci pleti asi nebudu mít příležitost odzkoušet, už proto, že pokužívám i dekorativní kosmetiku a každý den pleť poctivě odličuji. Což by se ostatně mělo dělat i tehdy, pokud se nelíčíte, jelikož mininálně večerní vyčištění pleti patří mezi naprostý základ péče.

Hodnocení redakce: 80%

Sjednocení tónu pleti

Tónovací schopnosti krému Miracle Skin Perfector mne velmi příjemně překvapily už při prvním použití. Přestože jsem na poprvé omylem sáhla po odstínu pro normální pleť, který je asi tak o dva tóny, možná i více, tmavší, než moje téměř porcelánová pleť, krém pěkně splynul s pokožkou a barevně ji sjednotil.

Navíc jí dodal poměrně hezký zlatavě opálený nádech, který navíc vypadal úplně přirozeně. Díky čemuž se tohle „bíbíčko“ okamžitě zařadilo na seznam mých oblíbených produktů, takže jsem ochotná mu odpustit některé drobné nedokonalosti. Ať už zvolíte světlejší či tmavší verzi krému, vždy dbejte, stejně jako u běžného makeupu, na důkladné rozetření, jinak tvoří mapy.

Hodnocení redakce: 95%

Garnier Miracle Skin PerfectorAutor: Ženy - E15

Rozjasnění pleti

Stejně jako dobře tónuje i dobře rozjasňuje. Po použití vypadá pleť pěkná a rozzářená takovým přirozeným způsobem, kterého se mi normálně ani při použití make-upu a rozjasňovače dosáhnout nepodaří.

Hodnocení redakce: 95%

Krytí nedokonalostí

¨Tónuje sice hezky, rozjasňuje taky hezky (čímž zároveň opticky srovná drobné nedostatky), ale make-up ani korektor nenahradí. Výrobce sice doporučuje pro větší schopnost krytí nanést silnější vrstvu, ale to je stejné, jako vrstvit tónovací krém. Krytí se tím příliš nezlepší a navíc stále se jedná o krém, takže se postupem času vsakuje do pokožky. Neobejtete se ani bez pudru neboť se pleť po krému celkem dost leskne.

Hodnocení redakce: 20%

Ochrana proti slunečnímu záření

Miracle Skin Perfector obsahuje SPF 15, což už však není žádná vyjímka ani u hydratačních krémů. Navíc většina BB krémů mívá SPF 30-50.

Hodnocení redakce: 50%

Závěr: Ani BB ani „tónovák“

Přesto, že jsem s „bíbíčkem“ od Garnier byla celkem spokojená, a ostatně jej používám i nadále, ve výsledku mi přijde spíše jako hybrid mezi BB krémem a klasickým tónovacím krémem.

Ideální bude zřejmě pro ženy, které se příliš nelíčí, a přesto chtějí mít dobře vypadající pleť, anebo na léto jako odlehčená verze make-upu či o třídu lepší varianta tónovacího krému.

Autor: Monika Kváčková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video