Testujeme: Vyhlazení dekoltu aplikací vlastní plasmy | e15.cz

Testujeme: Vyhlazení dekoltu aplikací vlastní plasmy

Markéta Ostřížková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dekolt je pro ženu chloubou ale i zrádným místem, které na ni prozrazuje její věk. Přes sebelepší kosmetickou péči některé změny k horšímu nezastavíte, ale to může změnit aplikace vlastní plasmy (metoda terapie PRP = platelet-rich plasma) do oblasti krku a dekoltu. Regenerovaná pokožka se vyhladí a viditelně ožije. Metoda zaujala redaktorku Markétu a rozhodla se podstoupit zákrok na Klinice a institutu estetické medicíny Asklepion.

Na klinice se o mne postarala doktorka Kateřina Klauzová, která mi vysvětlila, co se se mnou bude v následujících desítkách minut dít. Jakmile jsem si pročetla a podepsala nezbytné informované souhlasy s ošetřením, v přípravné místnosti jsem se převlékla do županu a šla se uložit do jednoho ze sálků na polohovatelné lůžko. Sestra mi pomocí štětečku natřela ošetřovanou plochu anestetickou mastí, překryla ji potravinářskou fólií a ponechala mne v klidu, než znecitlivění zasáhne hlubší vrstvy pokožky.

Hotovo za čtvrt hodinky!

Asi po půl hodině se sestra vrátila, odebrala mi dvě zkumavky krve, ze které pak v centrifuze vygenerovala plasmu. Lékařka ji natáhla do stříkačky s drobounkou jehlou (3 mm dlouhou). Sestra mi odstranila fólii a lékařka začala provádět drobné vpichy v rozestupu 1 cm, počínaje dolní částí dekoltu zprostředka. S každým vpichem do kůže vpravila malé množství mé vlastní plasmy.

Připomínalo mi to bodance od velikého mravence a nejvíce jsem je cítila v horní oblasti krku. Díky znecitlivující masti se však bolest dala vydržet. Počet vpichů se řídí velikostí ošetřované plochy, já dostala celkem asi 80 mravenčích „žihadel“.

OČIMA LÉKAŘE MUDr. Kateřina Klauzová, MBA Asklepion – Klinika a institut estetické medicíny v Praze „Metoda PRP (platelet rich plasma) neboli aplikace vlastní plasmy do podkoží je poměrně novou metodou, byla vyvinuta teprve v posledním desetiletí. Část plasmy s koncentrovanými krevními destičkami představuje bohatou suspenzi růstových faktorů, které jsou schopné významným způsobem navodit a podpořit fyziologický proces reparace a regenerace tkání.“

Dávka výživných sér

Celý zákrok trval zhruba 15 minut. Poté mi, do ještě „rozrušené“ pokožky paní doktorka vpravila pomocí malého pera s jehličkami další zkrášlující koktejl.

Metoda se nazývá microneedling neboli mikrojehličkování. Jedná se o kolagen-indukční terapii pocházející z USA. Zákrok je prováděn v lokální anestezii, je bezbolestný, miniinvazivní, s použitím dermokosmetických výživových sér.

Jak microneedling funguje? Nástroj se sterilním jehlovým aplikátorem vytváří v pleti tisíce mikrovpichů. Mikrojehličky pronikají přímo a téměř bezbolestně do pokožky předem ošetřené anestetickým krémem.

V pokožce pak vznikají „mikrokanálky“, které se rychle uzavírají. Než se ale uzavřou zcela, vpravují se do nich výživné látky sér proti stárnutí pokožky (nanomolekulární kyselina hyaluronová, a vitamin C ve 22% koncentraci). Pokožka postupně buduje vlastní kolagenové a elastinové vlákno vybuzením hojivé reakce kůže. Výsledkem je viditelně zpevněná a tonizovaná pokožka.

Slovo redaktorky

Dosud jsem navštěvovala pouze kosmetičku a kadeřnici. Řekla jsem si, že vyzkouším metodu, při níž do mne nebude nikdo řezat - koneckonců mi do pokožky budou přidávat jen moje vlastní buňky. Dnes je to přesně týden od chvíle, kdy jsem absolvovala zákrok. Asi na dvou, třech místech jsou ještě vidět drobná růžová kolečka – okolí vpichu. Pokožka se velmi rychle zregenerovala. Když se na sebe podívám do zrcadla, jsem nadšená – vrásčitý zarudlý výstřih a „želví“ krk jsou pryč! Mám radost, že se to povedlo.

Rudý oheň je jen přechodný

Hned po zákroku bylo ošetřené místo velmi zarudlé, vypadalo to, jako kdybych měla na krku a v dekoltu „oheň“. Po zákroku mi sestřička podrážděnou a mírně pálící pokožku natřela zklidňujícím a chladivým gelem a celé místo na chvilku překryla speciální kolagenovou maskou. Po chvíli se mi dostalo i ošetření panthenolem pro rychlejší regeneraci. Hned poté jsem se mohla převléknout a odejít domů.

„Teď nejméně týden nesmíte na sluníčko a i potom si chraňte ošetřené místo krémem s vysokým slunečním faktorem,“ nabádá mne lékařka. Proces hojení bude ještě pár dní trvat. Často jsem si místo mazala panthenolem, který je v teplejším období lepší než vazelína – ta se hodí spíše do zimních studených dní, kdy nosíme šály a svetry. Každý den získávalo ošetřené místo stále světlejší barvu.

Autor: Markéta Ostřížková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video