Tipy a triky na domácí pedikúru | e15.cz

Tipy a triky na domácí pedikúru

ZDROJ: Ženy - E15

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Každá žena to zná. Po dlouhé zimě a deštivém jaru nastává doba, kdy přichází čas odhalit chodidla. Dámy, nezapomeňte se proto během dietních příprav na plavkovou sezonu postarat také o svá chodidla. Toto léto se totiž budou nosit hlavně sandálky, ve kterých neupravené nohy nevypadají vůbec pěkně. Přinášíme vám několik jednoduchých triků, díky kterým budete mít nožky jak z alabastru a v nových botách přímo zazáříte.

„Tuto sezonu jsou moderní hlavně sandálky všeho druhu, od rozpustilých indiánských až po ty s antickými motivy“, říká Veronika Sajdoková ze společnosti CCC Boty, která na letošní léto připravila novou kolekci moderních sandálek. „Nezapomeňte si tedy ještě před premiérou nového páru letních bot udělat dobrou pedikúru“ dodává. Pro krásné nožky nemusíte chodit daleko, někdy stačí zajít pouze do koupelny a s našimi praktickými radami můžete mít za chvilku pedikúru jako ze salonu.

Jak na domácí pedikúru

Nejprve nohám dopřejte lázeň s horkou vodou, která připraví pokožku na další ošetření. Koupel by měla trvat 10 – 15 minut. Zkuste si do vody kromě koupelové soli přidat také pár kapek citrónu, který pomáhá změkčovat kůži.

Poté nohy důkladně osušte i mezi prsty, abychom snížili riziko vzniku plísní. Následně můžeme začít s obrušováním zrohovatělé kůže. „Ideální je na to pemza, případně skleněný pilník, který má tu výhodu, že je jemnější a dá se snadno omývat,“ říká pedikérka Markéta Gistrová ze salonu Sempre Stella. Nejvíce pozornosti věnujte patám, které jsou namáhány chůzí a dochází zde k častému zrohovatění kůže. Během domácí pedikúry se raději vyvarujte používání „seřezávače“, žiletky nebo břitvy. Nešetrným použitím těchto pomůcek si můžete spíše ublížit než pomoci. Po úpravě pemzou nebo pilníkem můžeme nohy “dobrousit“ ještě peelingem. Bohatě vám k tomu postačí i ten tělový.

Sexy nehty

U pedikúry nesmíme zapomínat ani na nehty, které by měly být vždy pečlivě upravené. Pokud na nich máte starý lak, tak ho nejprve důkladně odlakujte. Ke stříhání je důležité použít kvalitní nůžky nebo speciální kleštičky určené přímo na pedikúru. „Nehty zásadně zastřiháváme rovně, aby bolestivě nezarůstaly,“ opakuje důležité pravidlo Markéta Gistrová. Proti zarůstání je také dobré kupovat si vždy správnou velikost bot. „Pokud nás obuv tlačí, nemůžou nehty správně růst a mají tendence zarůstat“, vysvětluje Veronika Sajdoková.

Malíček se nestříhá, stačí pouze použít pilník. Poté, co nehty ostříháte, je lehce zapilujte, předejdete tak nepříjemnému třepení. Na závěr domácí pedikúry nezapomeňte na mastný krém, kterým dodáme pokožce finální péči. Aby nohy zůstaly krásně měkké, zkuste si je před spaním namasírovat olivovým olejem a vzít si na noc ponožky. Ráno budete svědky zázraku. Pokud olivovou terapii použijete alespoň dvakrát týdně, zapomenete, co to znamená ztvrdlá pokožka na nohou.

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video