Obrazem: Topmodelka Eva Herzigová slaví čtyřicet let. Podívejte se, jak skvěle vypadá! | e15.cz

Obrazem: Topmodelka Eva Herzigová slaví čtyřicet let. Podívejte se, jak skvěle vypadá!

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Věk této slavné Češky, která dobyla svět vrcholového modelingu, byste asi neuhádli. Přestože je Eva Herzigová čerstvou "čtyřicátnicí", neztrácí nic ze svého půvabu, který ji svého času katapultoval mezi nejznámější modelky světa.

Eva Herzigová se narodila 10. března 1973 v Litvínově. V šestnácti letech nastartovala vítězstvím v pražském konkurzu agentury Metropolitan Models svou modelingovou kariéru. Zakrátko se již stěhovala do Paříže a slavila první úspěch, když v reklamní kampani značky Guess vystřídala slavnou modelku Claudii Schiffer.

Celosvětově ji však proslavila především kampaň na podprsenku Wonderbra, která ji mimo hvězdné kariéry a dalších skvělých kontraktů vynesla také označení „Miss Wonderbra“ nebo „Marilyn Monroe Východu“. Během své kariéry se objevila na titulních stránkách prestižnějších módních časopisů, jako jsou Vogue, Harpers bazar, Elle, Woman, Kleopatra, Amica (ale také ve slavném kalendáři Pirelli nebo v americké verzi Playboye) a spolupracovala s nejznámějšími módními velikány jako Christian Dior, Chanel, Givenchy, Versace, Hugo Boss, Yves Saint Laurent či Dolce&Gabanna. Jejím partnerem je turínský podnikatel Gregorio Marsiaj, s nímž má dva syny - George a Philipa a v současné době očekávají třetí přírůstek do rodiny.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video