Trendy účesy pro letošní jaro | e15.cz

Trendy účesy pro letošní jaro

Františka Těšínská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jaro je vy stylu velkého návratu klasických účesů a barev. Seberte odvahu a vyzkoušejte rafinovanou ofinu a vlasy obarvěte načerveno.

Trendy přicházející ze špičkových kadeřnických salonů preferují jemné linie střihů, délku vlasů kolem krku, která je jemně zvlněná tak, aby vynikl přirozený pohyb pramenů a konce, které jsou sestříhané doztracena.

Budou se nosit kratší střihy. Dominuje ofina rovná nebo asymetrická, kterou lze variabilně měnit. Jaro přináší návrat klasických střihů, kterým vévodí mikádo nebo krátký vrstvený sestřih i zcela ženský účes známý jako „bob“. Moderní ženy, které mají duši rebelky, mohou zvolit lehce mužský střih.

SVĚTELNÁ SHOW

Co se týká barvení, bude v módě hra se světlem, která vytvoří ve vašich vlasech různé lichotivé efekty. Zesvětlením přední asymetrické části účesu se může dosáhnout zvětšení objemu vlasů, zesvětlením partií okolo tváře se zase rozjasní váš pohled.

Absolutním hitem je letos návrat k červené. U nás si ženy na tento výrazný odstín příliš netroufají, a když už se pro něj rozhodnou, jde o silné a charismatické osobnosti. Oslavte začátek jara tím, že se přestanete karmínových vlasů bát. Podle průzkumů je v západní Evropě nosí až 75 % zákaznic.

Inspirujte se ulicemi v Paříži, ženským a elegantním stylem. Minikolekci francouzských účesů přímo pro časopis Dieta připravil přední český kadeřník Libor Šula.

Elegantní mikádo

Střih je velmi konzervativní a ocení ho ty, které mají obavu z experimentů. Patka nad čelem je kratší a vlasy v zadní partii jsou zastřižené dorovna. Kadeřník jej nazývá jako pevný tupý střih. Tento účes se hodí pro každou příležitost – na večírku v něm zazáříte jako hollywoodská celebrita na červeném koberci a budete se v něm cítit skvěle i během obyčejného dne v práci. Je skvělou variantou pro období, kdy vlasy necháváte dorůstat. Barva není čistě černá, ale hnědá v odstínu zralého tmavého kaštanu v teplé červené tónině.

Elegantní mikádoAutor: Ženy - E15

Dramatická ofina

V trendech jarních střihů je podle Libora Šuly stěžejní ofi na a celkově zkrácená délka vlasů kolem obličeje. Vlasy by měly mít přirozený pohyb, tudíž vynechejte lakování a zpevňování účesů. Vystačíte si s tužidlem, které nanesete ke kořínkům, a pak vlasy vyfoukáte. Červený odstín vlasů z kolekce barev Inoa od L’Oréal Professionnel doporučuje kadeřník pouze jako módní doplněk na toto období, který vystřídal dosud oblíbenou techniku barvení Ombré s postupným probarvováním vlasů.

Dramatická ofinaAutor: Ženy - E15

Trendy patka

Účes je postavený na perfektní patce, která jen částečně překrývá obličej. Jinak je účes typ takzvaného bobu. Bob je podle Šuly evergreen, který tady s námi bude napořád. Účes je vystříhaný v zadní partii do správné výšky. Čistá patka drží na stranu, míří mírně přes oko do strany, aby nepřekážela v obličeji. Barva vlasů byla zvolena do studeného odstínu v blond béžové, která se hodí skvěle k olivovému odstínu pleti.

Trendy patkaAutor: Ženy - E15

Článek vyšel v časopise Dieta.

Autor: Františka Těšínská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video